Home » Z życia świetlicy » Rok szkolny 2015/2016 » Witamina A zdrową skórę, piękne włosy wszystkim dzieciom da!

Witamina A zdrową skórę, piękne włosy wszystkim dzieciom da!

28 października 2015 r. dzieci uczęszczające do świetlicy brały udział w zajęciach promujących zdrowy styl odżywiania. Na początku wysłuchały piosenki o witaminach, dzięki której dowiedziały się, w jakich produktach „mieszkają” witaminy A, B, C i D oraz co cennego dają naszemu organizmowi. Kolejna zabawa polegała na przydzieleniu odpowiedniemu stworkowi z papieru właściwych artykułów spożywczych przedstawionych na ilustracjach – tych, które warto jeść i tych, które należy ograniczać. Grupa starszych dzieci miała za zadanie z  rozsypanki słów ułożyć zdania informujące nas, jakie korzyści płyną z codziennego spożywania owoców i warzyw sezonowych.

Wiele ciekawych wiadomości przekazała dzieciom Pani Małgorzata Hałasik, która jest technologiem żywności i pracuje w laboratorium mikrobiologii. Wyjaśniła ideę piramidy żywieniowej i opowiedziała o różnych zasadach zdrowego żywienia. Podkreśliła, że kluczem do zdrowia jest również aktywność fizyczna. Uczniowie wysłuchali naszego Gościa z dużym zainteresowaniem. Na koniec rolą dzieci było to, aby spośród przyniesionej żywności ułożyć na jednej z tac zdrowe produkty.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie