Home » SZKOŁA » Koła zainteresowań » Robotyka

Robotyka

Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, zdobycie umiejętności tworzenia algorytmów, programowania klocków lego, doskonalenie umiejętności pracy metodą projektu.

Dzięki projektowi FIO „Popołudnie w szkole” udało się pozyskać interaktywne klocki lego WeDo oraz lego mindstorms. Z ich wykorzystaniem prowadzone będą unikalne zajęcia umożliwiające poznanie tajników konstruowania oraz podstaw programowania. A wszytko poprzez świetną zabawę pod kierunkiem nauczycielki informatyki Anety Jabłońskiej.

ZAJĘCIA DLA KLASY IV „a”

19. Zamieniamy „szperacza” w samochód reagujący na światła drogowe.

tn_SAM_0600

18. Piszemy program rozpoznający kolory przedmiotów.

tn_SAM_0597

17. Wracamy do programowania „szperacza”. Dodajemy czujnik koloru.

tn_SAM_0605

16. Robot EV3 sterowany pilotem.

tn_SAM_0607

15. Piszemy program do robota EV3.

14. Robot EV3 został zbudowany.

tn_SAM_0606

13. Budujemy pierwszego robota z klocków EV3.

12. Edytujemy programy w szperaczu.

11. Poznajemy LEGO Mindstorms EV3.

10. Dziś wielki dzień! Nasza pracownia robotyki wzbogaciła się o zestaw klocków LEGO Mindstorms EV3. Od dzisiaj pracujemy w dwóch grupach.

9. Poznajemy właściwości sensora dotyku.

8. Dodajemy szperaczowi sensor dotyku.

7. Uczymy się wstawiać do programu blok warunku.

6. Dodajemy szperaczowi czujnik ultradźwiękowy.

tn_SAM_05735. Piszemy pierwszy program i modyfikujemy go.

4. Wielki sukces Szperacz zbudowany.

3. Pierwszy robot wykonany z klocków Maindstorms jest prawie na ukończeniu, już niedługo ujrzycie go.

2. Budujemy pierwszego robota.

1. Poznajemy klocki Maindstorms.

ZAJĘCIA DLA KLASY I „c”

3. W lutym klasa I „c” będzie poznawać możliwości robotów zbudowanych przez uczniów klasy IV „a” oraz będzie analizować programy napisane przez uczniów tej klasy.

2. W listopadzie i grudniu klasa I „c” będzie doskonalić swoją umiejętność składania robotów z wykorzystaniem instrukcji.

1. We wrześniu sześciolatki z klasy I „c” poznawały zestaw klocków LEGO WeDo, natomiast październik poświęcimy budowaniu pierwszego robota.