Home » KREATYWNA SZKOŁA » ROK SZKOLNY 2019/2020

ROK SZKOLNY 2019/2020

Ćwiczyć można w każdym miejscu, nie tylko na sali gimnastycznej lub siłowni. Prawdziwy tor przeszkód można stworzyć samemu w domu. Oto nasza uczennica Jagoda oraz jej domowy tor przeszkód.

Kliknij na zdjęcie aby obejrzeć film

 

****

ZDROWO I KOLOROWO

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Wiemy, że wszystkie nasze posiłki w ciągu dnia powinny zawierać owoce i warzywa. Uczniowie klasy 5d postanowili przyrządzić różne dania, w których „głównym bohaterem” są właśnie warzywa i owoce.

 

****

W terminie 13- 24 maja w szkole odbyły się e-zawody. W zawodach wzięły udział wszystkie klasy od 4 – 8. Celem zawodów było zmotywowanie uczniów do ruchu i aktywności oraz wyłonienie zwycięzców. Zadaniem dla każdej klasy było pokonanie jak największej liczby kilometrów w wyżej określonym terminie, dystanse można było robić na rowerze, nogach, rolkach, hulajnogach. Każdy z uczniów biorących udział mógł wkleić tylko jedną swoją aktywność w specjalnej zakładce na Google Classroom.
Oto wyniki:
Suma wszystkich pokonanych km to 1676,36 km !!!!!
1 6A – 408,96
2 7B – 251,50
3 8B – 182,70
4 5B – 148,12
5 6C – 143,81
6 6B – 99,66
7 8A – 99,35
8 5D – 77,59
9 7C – 77,27
10 4A – 74,85
11 5C – 54,96
12 5A – 32,24
13 7A – 25,62

Wszystkim uczniom biorącym udział gratulujemy i dziękujemy.
Zawody sędziowali i nadzorowali pani Beata Kosicka – Siwak, pani Aneta Buczak oraz pan Marcin Kosterkiewicz.

 

****

W ramach zdalnych lekcji online z wychowania fizycznego, uczniowie podzielili się swoimi pomysłami na pyszne i jednocześnie zdrowe posiłki.

****

W czasie gdy przebywanie na świeżym powietrzu jest ograniczone a spotkania w szkole niemożliwe nasi nauczyciele wychowania fizycznego oraz ich uczniowie nie zapominają o zdrowiu. Z chęcią przygotowują pyszne zdrowe śniadania takie jak te:

oraz pamiętają o tym co i w jakich ilościach należy spożywać:

Połączenie wychowania fizycznego i nowoczesnych technologii? Oczywiście!

Przebywając w domach uczniowie zgłębiają również wiedzę na temat teorii sportu jak i wybitnych postaci z nim związanych. Oto przykład:

 

 

 

 

 

 

 

****

INNOWACJA PEDAGOGICZNA realizowana przez p. Anetę Buczak

 „Uczę się pływać i udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej”

Innowacja pedagogiczna „Uczę się pływać i udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej” zostanie przeprowadzona dla uczniów klasy 2a i 3b uczęszczających do świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 11 w Przemyślu. Uczniowie zdobędą wiadomości oraz umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozpoczną naukę pływania.

****

18 października odbyła się już jubileuszowa XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym już od 13 lat firma Tymbark.Tradycyjnie nasza szkoła corocznie bierze udział w tej imprezie mającej na celu popularyzację piłki nożnej wśród najmłodszych dzieci szkół podstawowych. Nasze dwie reprezentacje w kategoriach U-10 i U-12 zaprezentowały się bardzo dzielnie i zgodnie w obu rozgrywkach na szczeblu miejskim zdobyły drugie miejsca ulegając drużynom Szkoły Mistrzostwa Sportowego.Dziękujemy tą drogą wszystkim młodym adeptom piłki nożnej za włożony trud w walkę sportową i życzymy dalszych sukcesów w rozpoczętej przygodzie z piłką nożną oraz trzymamy kciuki za SMS w reprezentowaniu naszego pięknego miasta w dalszej fazie rozgrywek.

****

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie poznawali wartości odżywcze owoców i warzy, rozpoznawali po dotyku a następnie wykonywali sałatkę owocową z wybranych przez siebie składników.

****

Uczniowie w ramach zajęć w świetlicy szkolnej poznawali pod okiem pani Marceliny Ląg wartości odżywcze owoców i warzyw. Rozpoznawali je różnymi zmysłami, a następnie robili owocowe szaszłyki, które szybko znikały.

[nngallery id=3809]

****

Dnia 19 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ramach Szkolnego Koła Turystycznego w 62 Ogólnopolskim Rajdzie Twierdza Przemyśl. Trasa rajdu prowadziła z Nehrybki przez fort III Łuczyce”. Następnie uczniowie udali się przez  przez Jaksmanice na fort I „ Salis Soglio” a stamtąd na fort XV „ Borek”. Po drodze uczestnicy rajdu mijali rezerwat przyrody ‘ Skarpa Jaksmanicka” , która w przeszłości była miejscem lęgowym żołny. Na forcie XV „ Borek” odbył się konkurs wiedzy o fortach. III miejsce zajął Jakub Kłusek uczeń klasy I naszej szkoły. Rajd poprowadziła Pani Małgorzata Banicka- opiekun Szkolnego Koła Turystycznego.

****

Zajęcia na basenie

****

Dnia 28 września 2019 r. w ramach Szkolnego Koła Turystycznego uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w XIX Ogólnopolskim Rajdzie im. M. Orłowicza.

Trasa rajdu prowadziła z Krzywczy, w której przewodnik opowiadał o historii miejscowości. Następnie cała grupa udała się na cmentarz, gdzie zapalono znicze żołnierzom poległym w 1939 r. Stamtąd droga prowadziła na Krzywiecką górę, na której we wrześniu 1939 r. 11 Dywizja Piechoty pod dowództwem płk. Bronisława Prugara Ketlinga walczyła z niemiecką armią. Następnie starym szlakiem węgierskim trasa rajdu poprowadziła do Reczpola, a dalej leśnymi drogami do Hołubli. Po drodze uczniowie mogli zobaczyć rezerwat brzozy czarnej i kopce. Z Hołubli uczestniczy rajdu udali się autobusami do Ryku Przemyśla, gdzie czekał dla wszystkich gorący poczęstunek.

****

Dnia 13 września 2019 r. odbył się w naszej szkole coroczny Rajd Rodzinny. Uczestniczyli w nim uczniowie, rodzice i nauczyciele. Celem wycieczki była integracja społeczności szkolnej i propagowanie aktywnego wypoczynku. Trasa rajdu prowadziła przez Park Miejski, Modraszkowe Wzgórze, Zniesienie i Kopiec Tatarski. Poniżej Kopca odbyła się wspólna biesiada przy ognisku przygotowana przez Stowarzyszenie Aktywna Jedenastka. Rajd poprowadziła Pani Małgorzata Banicka opiekun Szkolnego Koła Turystycznego.

****

Dnia 4 września 2019 r. uczniowie klasy V a wraz z wychowawcą P. Barbarą Kijanką uczestniczyli w ramach projektu „Poznaję Przemyśl” w rajdzie pieszym. Uczniowie poznawali kolejne zabytki miasta Przemyśla. Odwiedzili kościół Karmelitanek, gdzie przy okazji poznali historię dwóch dziewczyn Stefci i Helenki ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Następnie uczniowie poszli do parku mijając po drodze Przemyską Archikatedrę. W Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego odwiedzili Zamek Kazimierzowski i przez Bramę Sanocką Dolną i Górną dotarli na Górę Trzech Krzyży. Po krótkim odpoczynki dotarli do Wzniesienia a stamtąd na Kopiec Tatarski mijając po drodze umocnienia pierścienia wewnętrznego Twierdzy Przemyśl. Rajd poprowadziła P. Małgorzata Banicka – opiekun Szkolnego Koła Turystycznego.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie