eTwinning

logoProjekt eTwinning realizuje klasa 5 „c” wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Łupicką. Zakłada on zaplanowanie i przeprowadzenie w szkołach partnerskich działań z okazji świąt i uroczystości obchodzonych w krajach anglojęzycznych. Będziemy rozwijać i promować plastyczne, muzyczne i językowe talenty naszych uczniów. Dzięki użyciu narzędzi TIK podzielimy się pomysłami i doświadczeniami z partnerami projektu. Nasze prace prezentowane są na portalu  TwinSpace

Partnerami w projekcie oprócz naszej szkoły są Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie i Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim.

1. Prezentacja multimedialna

Święto Dziękczynienia

2. Rysunki uczniów klasy 5 „c” do piosenki Christmas Alphabet.

3. 17 marca DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA patrona Irlandii – prace uczniów klasy 5c wykonane w ramach projektu eTwinning.

4. 19 stycznia – Dzień Martina Luthera King

5. „The garden full of Spring butterflies” to projekt w którym uczniowie przygotowują papierowe motyle i wraz z listem wysyłają do szkół we wszystkich krajach współdziałających w programie eTwinning. Klasa 5c przygotowała motylki dekorując je wzorami, dla których inspiracją były wycinanki łowickie.

Ponad 20 motyli wykonanych przez uczniów w krajach partnerskich i listów otrzymali uczniowie klasy 5c w ramach projektu „ The Garden Full of Spring Butterflies”. Całość została pokazana w formie prezentacji.

6. Projekt eTwinning „Ich spreche Deutsch”

Od października 2017r. grupa uczniów klasy 7a wraz z nauczycielką Anną Pająk realizowała projekt z języka niemieckiego  eTwinning „Ich spreche Deutsch”. Partnerem naszym była Szkoła Podstawowa w Turcji. Projekt zakładał poznanie się, poznanie kultury i miejsc, w których mieszkamy. Głównym i najważniejszym celem było komunikowanie się, utrwalanie i rozwijanie umiejętności w posługiwaniu się drugim językiem obcym. Uczniowie korzystając z narzędzi TIK dzielili się pomysłami i wymieniali doświadczeniami na platformie internetowej TwinSpace.

TwinSpace

1. Pomysły wymienialiśmy nie tylko spotykając się w szkole, ale również inspirowaliśmy się wcinając słodkości w lokalnej cukierni.

Piosenka „ Das sind wir aus Klasse sieben”

2. Film „Spacer ulicami naszego miasta”. Uczniowie samodzielnie wykonali zdjęcia oraz nagrali krótki przewodnik po naszym pięknym miejscu zamieszkania.

Przewodnik po Przemyślu

3. Wymieniliśmy listy, pocztówki, w których uczniowie poznawali swoich kolegów i koleżanki z Turcji oraz miejsca ich zamieszkania.

4. Uczniowie stworzyli książeczkę elektroniczną, w której pokazali wynik swojej długoterminowej pracy realizowanej podczas lekcji języka niemieckiego – drzewo genealogiczne.

Książeczka elektroniczna

Uczniowie o projekcie:

„Praca nad tym projektem sprawiła nam wiele radości, dała nam dużo do myślenia odnośnie pracy
w grupie”, „ Czas poświęcony pracy nad projektem na pewno nie był czasem straconym…” , „ Jest to ciekawy projekt, wszyscy bardzo się staraliśmy i dużo nauczyliśmy…”

7. Corona Fool’s Day

1 kwietnia rozpoczął się projekt eTwinning Corona Fool’s Day realizowany przez uczniów klasy 5a wraz z wychowawcą i nauczycielką języka angielskiego p. Barbarą Kijanka oraz uczniami francuskiej szkoły Ecole Anne Frank z Jean Moulin. Pomimo tego, że wszyscy zostajemy w domach chcemy się komunikować, śmiać i wymieniać pomysły aby powiedzieć NIE koronawirusowi. Zadaniem uczniów z obydwu szkół było przedstawienie w wybranej formie ulubionego dowcipu lub pranka primaaprilisowego. Na wspólnej stronie projektu umieszczane były pomysły a następnie odbyło się głosowanie na najciekawszy żart przedstawiony przez uczniów szkoły partnerskiej.

Wyniki głosowania oraz wszystkie pomysły można obejrzeć tutaj.