Home » KREATYWNA SZKOŁA » Rok innowacji 2014/2015 » Klub Młodego Odkrywcy „ Pomysłowe Małolaty”

Klub Młodego Odkrywcy „ Pomysłowe Małolaty”

Klub Młodego Odkrywcy „ Pomysłowe Małolaty” klasa 1b rok szkolny 2019/ 2020

Tęcza na talerzu

Ciecz czy ciało stałe?

Wędrujące kolory

Makaronowe wieże

Ciecz czy ciało stałe?

Klocki kukurydziane

Magiczne balony

Lampa lawa

Klub Młodego Odkrywcy „ Pomysłowe Małolaty” klasa III b r. szk. 2015/ 2016

Prowadząca zajęcia Anna Nowicka

Klub Młodego Odkrywcy „ Pomysłowe Małolaty” klasa II b r. szk. 2014/ 2015

Prowadząca zajęcia Anna Nowicka

Daj głodnemu człowiekowi rybę a zje ją na kolację i dalej będzie głodny.

Daj mu wędkę i naucz go łowić, a będzie chodził syty od końca życia.

Zhou Chang

Celem zajęć jest rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów, postawy twórczej,  umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesu,  kształtowanie motywacji do podejmowania zadań wymagających wysiłku intelektualnego,  kształtowanie umiejętności  przeprowadzania prostych  doświadczeń i obserwacji przyrodniczych, wyposażanie uczniów zdolnych w większy zasób wiadomości i umiejętności wykraczających poza program, doskonalenie samodzielnej pracy ucznia.

Zajęcia będą odbywały się w szkole jako Dzień Eksperymentów, w terenie oraz podczas warsztatów organizowanych  przez inne instytucje np.: muzeum. Realizowane będą zagadnienia z dziedziny fizyki, chemii i biologii.

________________________________________________________

Członkowie Klubu Młodego Odkrywcy z klasy II b pod opieką p. Anny Nowickiej spotkali się na warsztatach  pt.: „Grunt to prąd” . Podczas zajęć zdobywali wiadomości na temat powstawania prądu elektrycznego. Poznawali źródła energii odnawialnej a także zagrożenia dla środowiska przyrodniczego ze strony człowieka wynikające z wyrzucania elektrośmieci.

no images were found

13 czerwca członkowie klubu „Pomysłowe Małolaty” i „Młodzi Programiści” wraz z opiekunkami panią Anną Nowicą i Anetą Jabłońską wzięli udział w 6 Dniu Odkrywców -Interaktywnym Pikniku Wiedzy. Klubowicze pokazywali zgromadzonym efekty swojej rocznej pracy na zajęciach. Młodzi Programiści rozpoczęli od pokazu robotów zbudowanych z klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms, a Pomysłowe Małolaty pokazywały liczne eksperymenty. Stoisko KMO cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Mimo upału dzielnie pokazywali swoje umiejętności. W nagrodę za ciężką pracę poszli do kina 9D, a następnie ochłodzili się w fontannie. Dziękujemy Wam Dzielni Odkrywcy.