Home » KREATYWNA SZKOŁA » BEZPIECZNA+

BEZPIECZNA+

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM 16 listopad 2016r.

Uczniowie klasy 2 b odbyli pogadankę ze strażnikiem miejskim na temat bezpieczeństwa w ramach realizowanego projektu BEZPIECZNA PLUS. Nad wszystkim czuwa pani pedagog Renata Bienia. Dzieci zostały zapoznane z właściwym zachowaniem w różnych sytuacjach. Uczniowie razem z wychowawczynią, Dorotą Jamroz, realizują także cykl zajęć „Bon czy ton – savoir vivre dla dzieci”.

———————————————————————————————————————————————————————–

DZIAŁANIA PEDAGOGA SZKOLNEGO od września 2016r.

• Pogadanki i zajęcia ze strażnikiem miejskim, p. Jerzym Elińskim: „Bezpieczna droga do szkoły” w klasach I-III, „Jestem bezpieczny w różnych sytuacjach”, w klasie IV a – cyberprzemoc, uzależnienia od komputera.
  • Zajęcia prowadzone przez p. Annę Geszczyńską, st.posterunkowym z MKP, na temat „Bezpieczna droga do szkoły”, klasy I-III.
  • Dwugodzinne zajęcia warsztatowe prowadzone przez pedagoga profilaktyka, p. Małgorzatę Mróz z Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom:

LP

KLASA

ILOŚĆ UCZNIÓW

WYCH.

DATA

TEMATYKA ZAJĘĆ

IV A

M.Łupicka 11.10.2016 r. „Złość , agresja, przemoc”

IV B

A.Jabłońska 17.10.2016 r. „Złość , agresja, przemoc”

IV C

A.Dryniak 18.10.2016 r. „Złość , agresja, przemoc”

V A

M. Jagustyn 28.10.2016 r. „Moje wartości”

V B

H. Dryniak 13.10.2016 r. „Moje wartości”

VI A

K.Skotnicka 10.10.2016 r. ASERTYWNOŚĆ

VI B

E. Oleszek 06.10.2016 r. ASERTYWNOŚĆ

———————————————————————————————————————————————————————-

SPOTKANIE Z LEKARZEM 27.10.2016r.

27.10.2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. IV – VI z lekarzem panem Krzysztofem Bukowskim na temat „Zdrowie największym skarbem człowieka – Kodeks walki z rakiem” w ramach programu Bezpieczna+. Uczniowie dowiedzieli się co to jest nowotwór, jak zapobiegać tej chorobie, jak ją leczyć, jakie są jej objawy. Po raz kolejny przekonali się, że zdrowe odżywianie oraz ruch, aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zapobieganie chorobom.

————————————————————————————————————————————————————————

RAJD ROWEROWY 25.10.2016r.

W dniu 25 października uczniowie klas 6 i 5 brali udział w rajdzie rowerowym, którego trasa biegła ścieżkami rowerowymi wzdłuż rzeki San: ze szkoły do Prałkowiec następnie przez kładkę na Sanie, Wybrzeżem Jana Pawła II  do mostu Brama Przemyska i z powrotem do szkoły. Pogoda dopisała, humory i kondycja również.

————————————————————————————————————————————————————————

PIERWSZA POMOC – ZAJĘCIA PRAKTYCZNE 13.10.2016r.

Uczniowie klas piątych w ramach lekcji techniki realizowali projekt „Pierwsza Pomoc”. W projekcie mieli za zadanie odpowiednio wyposażyć apteczkę, przygotować trzy scenki sytuacyjne w których udzielali pomocy poszkodowanym oraz przedstawić plakat na którym prezentowali przyczyny wypadków i sposoby zapobiegania wypadkom. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością tematu.

—————————————————————————————————————————————————————————

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – SZKOLENIE 29.09.2016 r.

Uczniowie naszej szkoły zdobywali dziś bardzo ważne umiejętności oraz wiedzę. Pod okiem zawodowego ratownika medycznego, p. Rafała Kijanka, uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach osobom. Uczniowie dowiedzieli się jak pomóc osobie, która straciła przytomność czy jak zatamować silne krwawienie.  Wszyscy bardzo chętnie brali udział w zajęciach.