Home » KREATYWNA SZKOŁA » Rok naukowców 2013/2014 » Wieczory z Marią Skłodowską-Curie

Wieczory z Marią Skłodowską-Curie

W roku szkolnym 2013/2014 pani Aneta Jabłońska rozpocznie „Wieczory z Marią Skłodowską-Curie”. Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu w godzinach wieczornych. Uczniowie będą mogli bliżej poznać postać sławnej Polki oraz wykonać eksperymenty, które znaleziono w notatkach Marii Skłodowskiej.

21.03.2014 rok – dzisiaj druga grupa „śmiałków”, z klasy IV „a”, spotkała się z postacią Marii Skołodowskiej-Curie. Rozpoczęliśmy zajęcia od wykonania kilku eksperymentów, które odnaleziono w notatkach Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie Pani Jabłońska przybliżyła uczniom postać słynnej polki. Na sam koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kilka piosenek. Spotkanie zakończyło się o godzinie 20 jednak mimo późnej pory nikt nie chciał iść do domu.

18.10.2013 rok – dzisiaj pierwsza grupa „śmiałków”, z klasy IV „a”, spotkała się z postacią Marii Skołodowskiej-Curie. Rozpoczęliśmy spotkanie od wspólnego zjedzenia kolacji. Następnie pani Aneta Jabłońska przedstawiła przygotowaną prezentację na temat życia oraz działalności słynnej Polki. Na koniec uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki wykonali kilka eksperymentów, które odnaleziono w notatkach Marii Skłodowskiej-Curie. Spotkanie zakończyło się o godzinie 21 jednak mimo późnej pory nikt nie chciał iść do domu.