Home » KREATYWNA SZKOŁA » Rok innowacji 2014/2015 » Klub Młodego Odkrywcy „Młodzi Programiści”

Klub Młodego Odkrywcy „Młodzi Programiści”

W roku szkolnym 2016/2017 „Młodzi Programiści” to:logo klubu

Szymon Baryła

Damian Ożga

Karol Kawa

Szymon Jabłoński

Kacper Bąk

Opiekunem klubu jest pani Aneta Jabłońska, która rozpoczęła działania od udziału w III Forum KMO w Warszawie. W dniach 14-15 listopada 2014 roku pani Aneta Jabłońska uczestniczyły w wykładach, warsztatach, panelach dyskusyjnych i wielu innych propozycjach przygotowanych przez organizatorów. Był to czas inspiracji podczas, którego opiekunowie mogli „naładować swoje akumulatory”, wymienić się doświadczeniami.

Budujemy węża z klocków lego Mindstorms EV3

18.11.2014 r.

Pokaz umiejętności klubowiczów podczas Święta Szkoły

6 DZIEŃ ODKRYWCÓW – Rzeszów

13 czerwca członkowie klubu „Pomysłowe Małolaty” i „Młodzi Programiści” wraz z opiekunkami panią Anną Nowicą i Anetą Jabłońską wzięli udział w 6 Dniu Odkrywców -Interaktywnym Pikniku Wiedzy. Klubowicze pokazywali zgromadzonym efekty swojej rocznej pracy na zajęciach. Młodzi Programiści rozpoczęli od pokazu robotów zbudowanych z klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms, a Pomysłowe Małolaty pokazywały liczne eksperymenty. Stoisko KMO cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Mimo upału dzielnie pokazywali swoje umiejętności. W nagrodę za ciężką pracę poszli do kina 9D, a następnie ochłodzili się w fontannie. Dziękujemy Wam Dzielni Odkrywcy.

IV FORUM KMO

W dniach 20-21 listopada 2015 opiekun klubu pani Aneta Jabłońska udała się do  siedziby Centrum Nauki Kopernik gdzie odbyła się czwarta edycja Forum KMO. W tym roku wspólnie zastanowialiśmy się nad rolą nauki w poznawaniu otaczającego nas świata oraz jej wpływem na rozwój społeczeństwa.

Festiwal nauki

Członkowie KMO wzięli udział w Festiwalu Nauki w Rzeszowie.