Home » SZKOŁA » Filmoteka szkolna » Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2012/2013

POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

część 1

część 2

część 3

część 4

WYCIECZKA DO RADAWY

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

część 1

część 2

Wernisaż w Galerii BWA

SPOTKANIE KOLĘDOWE

część 1

część 2

OLIMPIADA MIĘDZYŚWIETLICOWA

LEGO Mindstorms „Sortowanie kulek”

LEGO Mindstorms „Krokodyl” cz.2

PIERWSZE SPOTKANIE KOORDYNATORÓW SZKÓŁ PARTNERSKICH – ARAHAL, HISZPANIA

Powitanie gości cz.1

Powitanie gości cz.2

Wieczór flamenco

LEGO Mindstorms „Krokodyl”

LEGO Mindstorms „Wóz bojowy”

Wycieczka do Odrzykonia

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 11 imienia Henryka Jordana

Część 1

Część 2

Część 3

LEGO WeDo „GORYL” i LEGO Mindstorms

Podczas piątych zajęć musieliśmy zmodyfikować nasze plany, gdyż w szkole nie było Internetu. Zaplanowane wcześniej projekty z LEGO WeDo przenieśliśmy na później. Nie popsuło to naszych humorów, wręcz przeciwnie cieszyliśmy się, że czekają nas nowe wyzwania. Po zbudowaniu i oprogramowaniu muzykalnego goryla, zabraliśmy się do składania klocków LEGO Maidstorms. Kacper Górka już wymyślił i zapisał program, który będzie tak sterował pojazdem, aby jeździł tylko po czarnej linii. Zapraszamy za dwa tygodnie, a przekonacie się czy nam się udało.

LEGO WeDo „ZOO”

Na czwartych zajęciach zrobiliśmy małe zoo w, którym mieszkał krokodyl, lew oraz pelikan. Krokodyl otwierał paszczę i czekał na swoją ofiarę, lew stał jak na straży, gdy mu ktoś podrzucił jedzenie kładł się i je zjadał. Pelikan wymachiwał skrzydłami i przy tym wydawał dźwięki. Dwaj geniusze, którzy co chwilę realizują swoje pomysły zbudowali młyn, który mielił ziarna zboża na mąkę. Wykorzystali do tego ciekawy system kół zębatych. Zapraszamy na naszą stronę za tydzień.

Autor: Kacper Górka

LEGO WeDo „SAMOLOT” i „BĄCZEK”

Podczas trzecich zajęć zbudowaliśmy samolot i bączek. Do samolotu napisaliśmy program z wieloma różnymi dźwiękami. Samolot najpierw startował, następnie wlatywał w burzę , w końcu rozbijał się o skałę i wpadał do wody. W przypadku bączka badaliśmy czy rodzaj użytych przez nas kół zębatych ma wpływ na prędkość z jaką kręci się bączek. W między czasie Kacper i Sebastian zbudowali i zaprogramowali samochód, który porusza się do tyłu i do przodu. Nie zapomnijcie zaglądnąć do nas za tydzień i obejrzeć nowe projekty.

LEGO WeDo „STRZELAMY GOLE” I „BRONIMY BRAMKI”

Podczas drugich zajęć zbudowaliśmy bramkarza, którego zadaniem była obrona bramki. Dzięki odpowiednio napisanemu programowi wszystkie gole były zliczane i wyświetlane na ekranie. Zbudowaliśmy także nogę, która rozpoznawała kiedy przed nią znajdowała się piłka i wtedy strzelała gola. Twórcza zabawa wzbudziła w Kacprze i Sebastianie pokłady kreatywności i chłopcy stworzyli obrotową fontannę. Zaglądnijcie do nas za tydzień, aby obejrzeć nowe projekty.

LEGO WeDo „OLBRZYM”

Na pierwszych zajęciach tworzyliśmy dwa projekty z klocków Lego WeDo. Najpierw zbudowaliśmy łódź i stworzyliśmy do niej dwa programy, a następnie olbrzyma. Zmodyfikowaliśmy program sterujący olbrzymem tak, aby po zniknięciu ludzika olbrzym ponownie zasypiał. Oto efekty naszej pracy i miłej ZABAWY.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie