Home » Promocja zdrowia » Zdrowe odżywianie » Od ziarenka do bochenka

Od ziarenka do bochenka

W październiku 2014r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach etnograficznych „Od ziarenka do bochenka „, które odbyły się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Celem warsztatów było poznanie etapów pieczenia chleba, jego wartości i wpływu na nasze zdrowie. Dzieci samodzielnie wyrabiały i mieszały produkty z jakich powstaje zdrowy chleb. Następnie wkładały przygotowane ciasto do foremek. W czasie, gdy chlebki się piekły ,dzieci miały możliwość zwiedzenia wystaw muzealnych i wykonanie tematycznych kolorowanek. Czekanie na efekt swojej pracy dało im wiele satysfakcji w postaci upieczonych chlebków, które dzieci wzięły do domu. Były to bardzo ciekawe warsztaty.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie