ROK SZKOLNY 2014-2015
ROK SZKOLNY 2013-2014
Na spotkaniu szesnastym pisaliśmy program do robota EV3. Udało nam się tak go zaprogramować, że mogliśmy sterować nim za pomocą pilota.
Udało się zakończyć budowę robota EV3.
Podczas spotkania kontynuowaliśmy budowę robota z klocków EV3.
Dzisiaj chłopcy testowali nowe klocki LEGO Mindstorms EV3. Budowa pierwszego robota rozpoczęta.
Uczniowie podczas tego spotkania modyfikowali wcześniej napisany program dla szperacza.
Na dzisiejszym spotkaniu grupa chłopców poznawała nowy zestaw klocków LEGO Mindstorms EV3.
Dziś wielki dzień! Nasza pracownia robotyki wzbogaciła się o zestaw klocków LEGO Mindstorms EV3. Od dzisiaj pracujemy w dwóch grupach.
Uczniowie podczas tych zajęć dokładnie poznali działanie sensora dotyku.
Spotkanie ósme uczniowie spędzili na poznawaniu przełącznika, który pozwala na rozdzielenie programu na dwie operacje ze względu na to, jaką wartość przyjmie parametr na początku przełącznika. Ogromnym wyzwaniem było napisanie programu, który wykorzystuje tą funkcję.
Podczas kolejnych zajęć Młodzi Programiści dowiedzieli się co to są sensory. Poznali dokładnie sposób działania czujnika ultradźwiękowego.
Szóste spotkanie uczniowie poświęcili na zapoznanie się ze środowiskiem Lego Mindstorms Software. Poznali kilka podstawowych bloków, kompilowali program.
Kolejne trzy spotkania wykorzystaliśmy na budowę pierwszego robota.
Drugie spotkanie upłynęło uczniom na analizie schematu budowy pierwszego robota.
Podczas pierwszego spotkania młodzi odkrywcy poznawali możliwości klocków LEGO Mindstorma.
W niedzielę, 16 czerwca 2013 roku opiekun Klubu Młodego Odkrywcy, pani Aneta Jabłońska, wzięła udział w warsztatach z zestawem edukacyjnym „Lekcja Marii Skłodowskiej-Curie” w Centrum Nauki Kopernik. Gościem specjalnym na warsztatach był Derek Fish, który dzień po swoim występie na Pikniku najpierw eksperymentował z opiekunami klubów pod okiem trenerów KMO a następnie wygłosił prezentację dotyczącą Marii Skłodowskiej – Curie. Inspirującym doświadczeniem było zobaczenie, jak znaczący może być wpływ naszej Noblistki na życie ludzi w Afryce Południowej i jak warto, abyśmy my – Polacy, potrafili docenić jej dokonania.