Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2018/2019 » Klasa IVa

Klasa IVa

To klops. Już po wakacjach!

I lato już za nami.

Nie można go zatrzymać tęsknotą, ani łzami…

Znów budzik – stary zrzęda – obudzi was o świcie,

tornistry i plecaki książkami wypełnicie i dzień za dniem popłynie.

I nogi opalone  podrepczą znów do szkoły,

choć wolą w inną stronę ….

 

WITAMY W KLASIE 4!

 

17. Wycieczka klasowa do Rzeszowa.

16. Dni otwarte w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.

15. Co jest ważne w życiu wg uczniów klasy 4a?

14. Gry planszowe zamiast komputera

13. Wspólne śniadanie

12. Podsumowanie I semestru. Najlepsi uczniowie w naszej klasie.

11. Tłusty Czwartek w naszej klasie

10. Mini przedstawienia na lekcji j. polskiego

9. Wigilia w naszej klasie

8. Mikołajki w naszej klasie

7. Wyjście na pokaz iluzji

6. Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości – udział w koncercie.

9 listopada 2018 roku nasza klasa wraz z innymi klasami 4-8 uczestniczyła w uroczystych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
O godzinie 10:25 klasy siódme i ósme wyruszyły na przemyski Rynek, aby o godzinie 11:11 odśpiewać Hymn Narodowy. Natomiast pozostałe klasy śpiewały hymn w szkole.
W trakcie uroczystości atmosfera była bardzo podniosła, wszyscy byliśmy elegancko ubrani i chętnie śpiewaliśmy różne piosenki wojenne np. Wojenko, Wojenko, czy Przybyli Ułani.

Tekst: Paweł Jantz

5. Spotkanie i warsztaty z uczestnikami projektu Erasmus +.

5 listopada 2018r. Zawitali do nas goście z programu: Erasmus+. Przyjechali oni z  Sycylii, Hiszpanii, Litwy i Wielkiej Brytanii. Uczniowie naszej klasy prezentowali różne łowickie wycinanki  i regionalne zakładki z Polski. To wszystko odbywało się pod hasłem: „Folk Art”. Goście z innych krajów przebywali w naszej szkole do 9 listopada 2018.

Tekst: Paweł Jantz

4. Wyjście do koszar

26 października 2018r. udaliśmy się razem z klasą 4b do 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu na dni otwarte. Wyjście trwało około 2 godziny i wiele się dowiedzieliśmy.
Widzieliśmy: czołg medyczny, czołgi wojenne, samochód więzienny typu wojskowego, różne typy broni, rakiety, radiostacje krótkiego i długiego zasięgu oraz stroje wojenne. Żołnierze zaprezentowali nam również różnego typu kamuflaże zależne od pory roku. Na koniec uczestniczyliśmy w strzelaniu do celu. Wycieczka była bardzo udana.

Tekst: Paweł Jantz

3. Nasza klasa na akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej

W dniu 12 października 2018 nasza klasa jak i inne klasy czwarte uczestniczyła w akademii. Akademia ta odbyła się z okazji Dnia Nauczyciela i trwała ok. jedną lekcję. Na tej akademii były między innymi życzenia dla wszystkich nauczycieli i jak uczyły się postacie historyczne. W akademii uczestniczyło blisko 100 osób. Akademia została zorganizowana przez wychowawców klas czwartych. Przed akademią zostały przeprowadzone dwie próby, a cała akademia była udana. Całość zakończyła Pani Dyrektor.

Tekst: Paweł Jantz

2. Rajd I Znam Przemyśl 

W dniu 1 października z cała klasą, z panią wychowawczynią Barbarą Kijanka i z panią Małgorzatą Banicką udaliśmy się w ramach godziny wychowawczej na wycieczkę poznawać Przemyśl. Odwiedziliśmy dwa kościoły: kościół Ojców Karmelitów i kościół grekokatolicki. Odwiedziliśmy pomnik Adama Mickiewicza i pomnik Jana III Sobieskiego. Zrobiliśmy sobie zdjęcie na tle murów obronnych. Mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładniej zabytkom naszego pięknego starego miasta.

Tekst: Aleksandra Żurawska

1. Nasza klasa na rozpoczęciu roku szkolnego.

W dniu 3 września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza Św. o godz. 8:00 w kościele oo. Karmelitów. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły. O godz. 9:00 przed budynkiem szkoły rozpoczął się apel. Uroczystość powitania nowego roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła p. Dyrektor. Wszyscy uczniowie odśpiewali hymn Mazurek Dąbrowskiego oraz hymn szkoły. Po przywitaniu wszystkich uczniów, grona pedagogicznego Dyrektor szkoły wygłosiła krótkie przemówienie. Odbyło się również pasowanie na ucznia naszych nowych kolegów z klas pierwszych.

Po uroczystości ogólnej nastąpiły spotkania poszczególnych klas z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom z naszej klasy oraz nauczycielom owocnej pracy i wielu sukcesów.

Tekst: Martyna Cap

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie