Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2010/2011 » Klasa V a

Klasa V a

KULIG

Z kopyta kulig rwie…

„Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki, hej!…” Korzystając ze sprzyjającej aury, 24 lutego odbył się kulig klasy IVa i Va, który został zorganizowany na terenie Dybawki koło Krasiczyna. Dwie pary koni ciągnęły w te pędy sanie, na których młodzież Szkoły Podstawowej Nr 11 w Przemyślu wyśpiewywała gromkim głosem słowa piosenki Skaldów. W przerwie sanny konie dostały obroku, a uczestnicy białego szaleństwa zajęli się pieczeniem pysznej kiełbasy przy wtórach muzyki folkowej. Mocni w siłę wzięli udział w bitwie na śnieżki, która rozgrzała nawet najbardziej zmarzniętych. Dobrą zabawę zapewnili opiekunowie p. Henryk Dryniak oraz p. Rafał Chromiak.
    „ Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica, hej!…” oby przyszłej zimy kulig był jak tej.