Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2013/2014 » Klasa 4a

Klasa 4a

 Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WAKACJI ŻYCZĘ MOIM UKOCHANYM UCZNIOM SŁOŃCA, RADOŚCI I WIELU PRZYGÓD

tn_P1120578

DZIĘKUJĘ

WYJŚCIE DO KINA

27 czerwca 2014 roku uczniowie, którzy przez cały rok szkolny nie uzyskali żadnych minusów z zachowania w nagrodę wybrali się z wychowawcą panią Anetą Jabłońską do kina na film pt. „Czarownica”.

Oto one Gabrysia, Wiktoria i Kasia.

tn_P1120576

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

BEZPIECZNA SZKOŁA

Uczennice naszej klasy (G.Figruak, P.Diakun, J.Ryznar) zajęły 2 miejsce w konkursie „Bezpieczna Szkoła”. Dodatkowo uroczystość uświetniły nasze koleżanki z klasy P.Żurawska, W.Łanica i P.Diakun.

no images were found

WYCIECZKA DO BAŁTOWA

12 czerwca 2014 roku klasa IV a i b wyruszyły wraz z panią Karoliną Kosterkiewicz i Anetą Jabłońską na wycieczkę do Bałtowa. W planie mieliśmy zwiedzanie parku dinozaurów, prehistorycznego oceanarium, zjazd rollercoasterem, zabawy w lunaparku oraz kino 5D. Dziękujemy p.Bogusiewicz, p.Krowiak, p.Mielniczek, które pomogły nam podczas wycieczki.

no images were found

ŚWIĘTO RODZINY

7 czerwca 2014 roku spotkaliśmy się całymi rodzinami na Kopcu Tatarskim. Pogoda nam dopisała i mogliśmy zrealizować wiele różnych konkursów. Dzieci rozpoznawały rodziców po dłoniach, pomagały pokonać rodzicom slalom, zjeść jabłka wiszące na nitkach, rozpoznawały pokazywane przez rodziców hasła. Najzabawniejsze dwie konkurencje to przeciąganie liny i wyścigi trzech nóg. Dzięki pomocy pana Stadnika mogliśmy posilić się kiełbaskami pieczonymi na ognisku, a Weronika Lasota przygotowała przepyszne oponki.

no images were found

KONKURS MUZYCZNY

Ogromny sukces naszej koleżanki z klasy Pauliny Żurawskiej, która zajęła III miejsce w konkursie muzycznym zorganizowanym przez Galerię Sanową w Przemyślu. Brawo Paulinka!

Paulinka

MICHAYLAND

3 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły pojechali wraz z siostrą Dawidą, wychowawcami panią Dorotą Jamroz i Anetą Jabłońską oraz z rodzicami do Miejsca Piastowego. Tegoroczny Michayland był organizowany pod hasłem „Z PRZYJACIÓŁMI JEZUSA”. Dzieci rozpoczęły spotkanie uroczystą Mszą Świętą, a następnie mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla nich przez siostry, księży i wolontariuszy. Całość zakończyła się wspólnym śpiewem i tańcem o godzinie 14.00. Nasza grupa pielgrzymowała jednak dalej i odwiedziliśmy również pustelnię Świętego Jana w Dukli. Dzieci pomodliły się w kościele oraz napiły się wody ze źródła św. Jana, która według tradycji przynosi ulgę w wielu dolegliwościach i chorobach. Wzmocniwszy siły fizyczne i duchowe ruszyliśmy w drogę powrotną do Przemyśla.

DYPLOM DLA NASZEJ KOLEŻANKI Z KLASY

Gabrysia Figurak

ŚWIĘTO SZKOŁY

Dziękuję bardzo za pomoc i zaangażowanie pani Marzenie Bojczuk, Małgorzacie Jajuga, Agnieszce Krysa, Gertrudzie Marek, Gabrieli Mielniczek i panu Maciejowi Dobruckiemu.

DZIEŃ PATRONA

RAJD

EDEN-ZACZYNAMY OD BAJEK

GOŚCIE COMENIUSA W NASZEJ KLASIE

8 maja 2014 roku naszą klasę odwiedzili goście z pięciu krajów, którzy przyjechali do Przemyśla w ramach projektu Comenius. Nasza sala była salą holenderską. Nad drzwiami powitał gości transparent wykonany przez Jakuba Wnorowskiego. W klasie królował kolor pomarańczowy, wiatraki, tulipany oraz pierniki, które upiekły mamy (p. Bogusiewicz, p. Dańczak i p. Pawłowska). Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza sala wyglądała tak pięknie.

DRUGIE SPOTKANIE Z MARIĄ SKŁODOWSKĄ-CURIE

21.03.2014 rok – dzisiaj druga grupa „śmiałków”, z klasy IV „a”, spotkała się z postacią Marii Skołodowskiej-Curie. Rozpoczęliśmy zajęcia od wykonania kilku eksperymentów, które odnaleziono w notatkach Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie Pani Jabłońska przybliżyła uczniom postać słynnej polki. Na sam koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kilka piosenek. Spotkanie zakończyło się o godzinie 20 jednak mimo późnej pory nikt nie chciał iść do domu.

4 a WITA WIOSNĘ

Nasza klasa przywitała wiosnę na kilka sposobów. Pierwsza grupa wybrała się na raj pieszy i szukała oznak wiosny. Druga grupa wzięła udział w zorganizowanym na Miejskim Rynku konkursie. Nasza uczennica Martynka Haczela zdobyła pierwsze miejsce w konkurencji na strój ekologiczny. GRATULUJEMY!

WYCIECZKA NA PIZZĘ

1 marca 2014 roku wybraliśmy się na wspólną pizzę. Wszyscy dobrze się bawili. Dziękuję bardzo rodzicom, którzy bardzo pomogli w sprawnym składaniu zamówień.

NASZA KLASA – SUPER KLASA

tablo_base_30x45_v2

KARAOKE W JĘZYKU ANGIELSKIM

13 lutego w przeddzień Walentynek odbyło się KARAOKE z językiem angielskim. Tematem przewodnim było Love. Uczniowie klas 4-6 przygotowali wcześniej wylosowane utwory. Tradycja karnawałowego karaoke ma już 4 lata i cieszy się dużym powodzeniem. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali piosenki oraz stroje i choreografię. Zwyciężyła klasa 4 „a” zdobywając maksimum punktów. Drugie miejsce zajęła klasa 6″a”,a trzecie 5 „b”.

no images were found

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Klasa IV „a” osiągnęła za pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014 najwyższą średnią w szkole 4,4. Dodatkowo jesteśmy klasą, która ma najlepszą frekwencję. Gratuluję wszystkim uczniom i życzę dalszych sukcesów.

WIGILIA KLASOWA

20 grudnia odbyła się Wigilia klasowa. Wszyscy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, podzieliliśmy się opłatkiem, a następnie śpiewaliśmy kolędy. Całość uświetnił Patryk Kaszycki, który pięknie grał kolędy na akordeonie. Dziękujemy również rodzicom, którzy przygotowali słodkości na nasz wigilijny stół.

WYCIECZKA DO RZESZOWA

Uczniowie klasy IV „a” i „b”, V „b”, VI „a” i „b” spędzili mikołajkowy dzień na wycieczce do multikina. Oglądali tam film pt.: „Ratujmy mikołaja”. Wszyscy się zrelaksowali i nabrali sił na pracowity okres kończący pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014.

no images were found

WIECZÓR FILMOWY

29 listopada uczniowie klasy IV „a” wraz z wychowawczynią panią Anetą Jabłońską spotkali się o godzinie 18.00 w szkolnej pracowni komputerowej i wspólnie spędzili piątkowy wieczór oglądając film.

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI – WARSZTATY TKACKIE

29 listopada pani Katarzyna Pawłowska, ubrana w tradycyjny strój średniowieczny, przeprowadziła dla uczniów klasy IV „a” warsztaty tkackie. Zapoznała uczestników z technika ręcznego tkania poprzez naukę prostych splotów tkackich. Po zakończeniu zajęć uczniowie mogli wziąć swoje prace do domu.

WYCIECZKA NA KRĘGLE

Dnia 2 listopada 2013 roku najlepsi z najlepszych wybrali się pod opieką pani Anety Jabłońskiej na kręgle. Bawiliśmy się wyśmienicie. Mamy nadzieję, że uda nam się to jeszcze powtórzyć.

PIERWSZE SPOTKANIE Z MARIĄ SKŁODOWSKĄ-CURIE

18.10.2013 rok – dzisiaj pierwsza grupa „śmiałków”, z klasy IV „a”, spotkała się z postacią Marii Skołodowskiej-Curie. Rozpoczęliśmy spotkanie od wspólnego zjedzenia kolacji. Następnie pani Aneta Jabłońska przedstawiła przygotowaną prezentację na temat życia oraz działalności słynnej Polki. Na koniec uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki wykonali kilka eksperymentów, które odnaleziono w notatkach Marii Skłodowskiej-Curie. Spotkanie zakończyło się o godzinie 21 jednak mimo późnej pory nikt nie chciał iść do domu.

WYNIKI KONKURSU

Wszystkie prace, które dostałam na konkurs były bardzo ładne, jednak musiałam wybrać tylko jedną, która stanie się symbolem naszej klasy. Brała pod uwagę przede wszystkim możliwość wykonania symbolu w wersji elektronicznej oraz czytelność i przejrzystość znaku jeśli umieści się go na niewielkiej powierzchni. Zwyciężył znak wykonany przez Martynkę Haczelę i Sabinkę Piś.

DSC_0402 

Już niedługo przygotuję symbol w wersji elektronicznej i umieszczę go w naszej sali. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie w piątek na godzinie wychowawczej wpiszę Wam plusy.

DSC_0401  scan scan0001 scan0003SAM_0542 SAM_0541scan0002 scan0004 scan0005 scan0007 scan0008 scan0009flaga

KONKURS NA ZNAK GRAFICZNY KLASY 4A

Zapraszam wszystkich uczniów klasy IV „a” do przygotowania projektu znaku graficznego symbolizującego naszą klasę. W piątek na godzinie wychowawczej będzie rozstrzygnięcie konkursu.

OGNISKO NA DOBRY POCZĄTEK

5 października 2013 roku nasza klasa spotkała się na Kopcu Tatarskim, aby wspólnie upiec kiełbasę oraz lepiej się poznać. Wszyscy przybyli pełni energii i dobrego humoru. Dziękuję za pomoc wszystkim Rodzicom. Na zakończenie wychowawczyni pani Aneta Jabłońska ogłosiła konkurs na znak graficzny klasy. Już wkrótce jego rozstrzygnięcie.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie