Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2015/2016 » Klasa V b

Klasa V b

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Spotkanie czytelnicze pod chmurką

Dnia 23 maja 2016 r. uczniowie klasy V b wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Oleszek i Opiekunem Szkolnego Koła Turystycznego Panią Małgorzatą Banicką uczestniczyli w kolejnym pieszym rajdzie na odznakę ,,Znam Przemyśl”. Jednym z punktów zwiedzania był budynek dawnego klasztoru dominikanek. Obecnie mieści się tam Biblioteka Miejska. W takcie zwiedzania doszło do spotkania ze znaną pisarką dla dzieci Panią Urszulą Kozłowską, która przeczytała uczniom wybrane utwory ze swojej książki pt: ,,Czapka nie Witka czyli odlotowe zabawy słowem”. Pisarka zadawała też pytania uczniom. Spotkanie czytelnicze pod chmurką przebiegało w niezwykle w miłej atmosferze.

Powitanie wiosny na rynku

Jaś i Małgosia

Dzień otwarty w Izbie Celnej

Dnia 25 stycznia 2016 r. w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Celnictwa klasa V B z wychowawczynią panią Elżbietą Oleszek oraz panią Anną Dryniak odpowiadając na zaproszenie, wybrała się do Izby Celnej. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję odwiedzić laboratorium celne, poznać sprzęt wykorzystywany podczas kontroli celnej, a także obejrzeć zatrzymane gatunki chronionych roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Oprócz tego obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną i korzystali z „dóbr” celnego samochodu 🙂

Przyrodniczy projekt edukacyjny – Dobry Klimat Dla Morza

Dnia 10 grudnia 2015 r. klasa Vb wraz z nauczycielem przyrody p. Małgorzatą Jagustyn wzięła udział w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego „ Dobry klimat dla morza”. Były to pierwsze, z cyklu pięciu zajęć, które mają uświadomić uczniom wartość różnorodności biologicznej Morza Bałtyckiego oraz przybliżyć jej specyfikę i unikalność.

Aby zachować w dobrym stanie wartość jaką jest ekosystem Bałtyku, człowiek musi działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, z poszanowaniem praw natury i środowiska, w którym żyje. Tego właśnie mają się dowiedzieć uczestnicy projektu.

Uczniowie z dużym zainteresowanie wysłuchali krótkiego wykładu na temat flory i fauny Bałtyku. Wiedzę teoretyczną poparli obserwacjami okazów naturalnych. Najwięcej radości sprawiły im obserwacje mikroskopowe.

Jesienne wyjście

Tegoroczne wędrowanie

Rajd pieszy z cyklu „Odkrywamy nasze miasto i jego zabytki”

Trasa rajdu; SP11- Park Miejski- Brama Sanocka Dolna- Brama Sanocka Górna- Fort XVI c „ trzy Krzyże”- Zniesienie- Fort XVI Zniesienie- Kopiec Tatarski – Zespół Cmentarzy Wojennych przy ulicy Przemysława- Cmentarz żydowski- Brama Dobromilska.

Z wizytą na Olimpie