Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2012/2013 » Klasa II a

Klasa II a

TEATRZYK PINOKIO

Dnia 24 kwietnia 2013r. uczniowie klasy Ia, IIa i IIIc wybrali się do teatru Fredreum na przedstawienie pt.: „Pinokio”.
W widowisku występowało dziewięciu aktorów wspólnie z marionetkami i pacynkami.. Najładniejszą z marionetek był oczywiście Pinokio, którego nos w czasie kłamstwa rzeczywiście się wydłużał. Scenografia była często zmienna, jednak bardzo piękna i bajkowa. Aktorzy odgrywali swoje role wspaniale przeplatając sceny śpiewem. Historia głównego bohatera pokazała nam jak właściwie postępować w życiu, a także to, iż kłamstwo ma krótkie nogi, dlatego w życiu najważniejsza jest prawda.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

KONKURS RECYTATORSKI

DZIEŃ ZIEMI

WARSZTATY WIELKANOCNE ZWYCZAJE

ZABAWA KARNAWAŁOWA

31 stycznia 2013r. uczniowie klas I-III naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. W pięknie udekorowanej balonami i kolorowymi serpentynami sali, która wyglądała niczym sala balowa, rozbrzmiewała głośna muzyka. Punktualnie o godzinie 16.00 spotkali się na niej piraci, królewny, kowboje, czarownice i inni śmieszni przebierańcy. Dzieci bawiły się, tańczyły i uczestniczyły w zabawach tanecznych proponowanych przez wodzireja. W przerwach na uczniów czekały w salach pyszne łakocie, ciasta, napoje i kanapeczki, przygotowane przez rodziców. Zabawa była szampańska i trwała do godziny 19.00. Dzieci z uśmiechem na twarzach wracały do domów i już z utęsknieniem czekają na przyszły karnawał.

SPOTKANIE KOLĘDOWE

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY – LEKCJA J.NIEMIECKIEGO

WIGILIA I JASEŁKA

MIKOŁAJ

ZABAWA ANDRZEJKOWA

OZDOBY CHOINKOWE

WARSZTATY W CZYTELNI

PIKNIK NAUKOWY

DZIEŃ NAUCZYCIELA

WYCIECZKA – NOWA DĘBA

Dnia 16.11.2012r. kasa II a wraz z wychowawcą Panią Marceliną Ląg wybrała się do Fabryki Baniek w Nowej Dębie.

Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Podczas trwania wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się technice wydmuchiwania bombek oraz ich dekorowania. W  pomieszczeniu, w którym panie zajmują się zdobieniem kul,  powstają prawdziwe arcydzieła. Dzieci przyglądały się pracy pań i były pod dużym wrażeniem.  Na końcu zwiedzania, dzieci trafiły do pomieszczenia, które przypominało pokój z bajki. Cały wypełniony był prawdziwymi dziełami sztuki. Były to unikatowe egzemplarze bombek. Uczniowie podziwiali kolorystykę i różnorodność form. Mieliśmy także okazję wykonać w trakcie krótkich warsztatów swoją własną bombkę według własnej koncepcji. Powstały ciekawe egzemplarze, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Wycieczkę zakończyliśmy w sklepie, tutaj każdy mógł wybrać coś dla siebie, według uznania i gustu, choć niejeden miał problem z wyborem spośród tak bogatej oferty. Wszyscy uczniowie na pamiątkę zrobili sobie zdjęcia i otrzymali niebieską bombkę ze swoim imieniem. Po czym zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Przemyśla.

ZAJĘCIA W CZYTELNI