Home » UCZNIOWIE » Klasy » Klasa IV „b”

Klasa IV „b”

Warsztaty kaligrafii

Dnia 9 maja 2018 r. klasa IV B pod opieką p. Anety Pomianek-Zwierkowskiej uczestniczyła w warsztatach kaligrafii w księgarni Kontrabanda Literacka. Uczniowie mieli możliwość poznania warsztatu średniowiecznego skryby. Każdy z uczestników pisał list do swojej mamy stalówkami lub piórami gęsimi zanurzanymi
w kałamarzach. Pomimo kleksów i pobrudzenia rąk, zabawa była wyśmienita. Następnie każdy ozdobił efektowny inicjał i zalakował pieczęcią swoją pracę. Zajęcia oprócz tego, że poświęcone były sztuce pięknego pisania, to uczyły również samodyscypliny, opanowania, cierpliwości i skupienia.

Pizza za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i 100 % frekwencję

Dyskoteka karnawałowa

Teatr Edukacyjny

„Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka”

W ramach realizowanego w naszej klasie na godzinie wychowawczej programu profilaktycznego pt.: „Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka” wykonywaliśmy wiele ciekawych projektów np. stworzenie „Mojej skrzyni skarbów” z pudełka po herbacie, rysowanie krasnoludka Nieśmiałka, czy też wykonanie plakatów przeciwko uzależnieniom. Po cyklu przeprowadzonych zajęć uświadomiliśmy sobie, do czego może prowadzić długotrwałe używanie środków psychoaktywnych. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób zdrowo, ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas.

ANDRZEJKI KLASOWE

Szlakiem przemyskich pomników

Dnia 22.11.2017 r. uczniowie kl. IV b udali się szlakiem przemyskich pomników. Lekcja odbyła się w ramach projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa. Celem było zdobycie wiedzy o własnej miejscowości,
a także zachęcenie do korzystania z przewodników turystycznych. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie ruszyli ulicami naszego miasta, by poznać m.in. historię herbu Przemyśla, który jest jednym z najstarszych polskich herbów miejskich. Opiekunami były panie: Jolanta Kawalec i Aneta Pomianek-Zwierkowska.

Niezwykła lekcja kleksografii

Dziś uczniowie klasy IV B mogli poczuć się jak bohaterowie książki „Akademia pana Kleksa” i wzięli udział w niecodziennej lekcji – lekcji kleksografii. Wykonywanie własnych kleksów sprawiało wiele radości i satysfakcji z możliwości odkrywania różnych ciekawych, niejednokrotnie zaskakujących kształtów. Ta lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci.