Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2014/2015 » Klasa V a

Klasa V a

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Mija kolejny rok naszej wspólnej przygody z nauką. Przygody, która jednych pasjonuje, rozbudza, innych uskrzydla, inspiruje do zgłębiania tajników wiedzy. Był to trudny rok zarówno dla mnie jak i dla Was kochani uczniowie. Niektórzy z Was wykorzystali w pełni swoje możliwości. Dla innych nie nadszedł jeszcze ten właściwy moment, aby starać się osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Jednak dla wszystkich uczniów nadszedł czas upragnionego wypoczynku letniego.
W związku ze zbliżającymi się wakacjami i urlopami składam wszystkim Rodzicom i Wam uczniowie radosnego, bezpiecznego wypoczynku, odpoczynku od trudnych obowiązków, szczęśliwych powrotów i do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016. Mam nadzieję, że będzie on dla nas wszystkich spokojniejszy.

Wychowawczyni Aneta Jabłońska.

5A

6 WYCIECZKA NA KRĘGLE

Uczniowie, którzy zdobyli, przez cały rok, najwięcej pucharów poszli 27 czerwca z wychowawczynią na kręgle.

6 WYCIECZKA W BIESZCZADY

15 czerwca uczniowie klasy Va i Vb wraz z opiekunami panią Karoliną Popowicz-Kosterkiewicz, Anetą Jabłońską i Małgorzatą Banicką pojechali na dwudniową wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia wspięliśmy się na Połoninę Wetlińską, lepiliśmy garnki, tańczyliśmy na dyskotece. Drugiego dnia zwiedzaliśmy zaporę w Solinie, Myczkowcach, oglądaliśmy ruiny Klasztoru Karmelitów. Wszyscy cali i zdrowi w wyśmienitych humorach z piosenką na ustach wróciliśmy do Przemyśla.

no images were found

6 DZIEŃ ODKRYWCÓW – RZESZÓW

13 czerwca członkowie klubu „Pomysłowe Małolaty” i „Młodzi Programiści” wraz z opiekunkami panią Anną Nowicą i Anetą Jabłońską wzięli udział w 6 Dniu Odkrywców -Interaktywnym Pikniku Wiedzy. Klubowicze pokazywali zgromadzonym efekty swojej rocznej pracy na zajęciach. Młodzi Programiści rozpoczęli od pokazu robotów zbudowanych z klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms, a Pomysłowe Małolaty pokazywały liczne eksperymenty. Stoisko KMO cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Mimo upału dzielnie pokazywali swoje umiejętności. W nagrodę za ciężką pracę poszli do kina 9D, a następnie ochłodzili się w fontannie. Dziękujemy Wam Dzielni Odkrywcy.

no images were found

KONKURS NA NAJLEPSZY SAMORZĄD

W konkursie na najlepszy samorząd nasza klasa zdobyła III miejsce. GRATULUJEMY Kasi, Gabrysi i Pawłowi.
DSCN2369

SUKCES NASZYCH KOLEŻANEK

Wielki sukces wokalistek ze Studia Piosenki z SP 11 prowadzonego przez panią Małgorzatę Jefimow. W dniu 27 maja 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbyła się II edycja międzyszkolnego Konkursu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej „Cudowne, manowce”, w którym to w  kategorii klas IV-VI Paulina Żurawska z klasy V „a” zdobyła I miejsce, a Wiktoria Łanica z klasy V „a” miejsce III. Ponadto w konkursie brały również udział Patrycja Diakun kl. V „a”, Gabriela FIgurak kl. V „a”.

GRATULUJEMY!

11072039_906057102765677_2784799378396179137_n

WYCIECZKA W TATRY

PYSZNE GOFRY

12 maja 2015 roku kolejna grupa najgrzeczniejszych uczniów z klasy 5 „a” wzięła udział w zajęciach pt. „Współpraca drogą do integracji”. Tym razem każda z grup musiała upiec gofry. Było bardzo smacznie.

PUCHARY

Przechodnie Puchary Wychowawcy trafiły do…..

GRATULUJĘ

tn_DSC_0033

PIERWSZE MIEJSCE JACKA OSZCZYPKO

Nasz kolega z klasy Jacek Oszczypko zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepiej latający samolot z papieru.

tn_DSC_0032

PYSZNE GOFRY

21 kwietnia pierwsza grupa najgrzeczniejszych uczniów klasy 5 a wzięła udział w zajęciach pt. „Współpraca drogą do integracji”. Tym razem każda z grup musiała upiec gofry. Było bardzo smacznie.

KRĘGLE

18 kwietnia klasa V a wraz z wychowawczynią panią Anetą Jabłońską wybrała się na kręgle. Wszyscy bawili się bardzo dobrze, a wyczerpane organizmy pokrzepiliśmy pyszną pizzą.

ŻYCZENIA

WIELKANOC-2012-2

PUCHARY

Przechodnie Puchary Wychowawcy trafiły do…..

GRATULUJĘ

tn_DSC_0002  tn_DSC_0003  tn_DSC_0001

Konkurs Mam Talent

Nagroda dla naszych koleżanek Pauliny Żurawskiej i Justyny Ryznar.

SUKCES Paulinki Żurawskiej

SUKCES Pauliny Żurawskiej na XXV Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w przemyskim Centrum Kulturalnym w kategorii soliści 10-12 lat. Paulina zajęła I miejsce. Nasza uczennica reprezentowała Studio Aga przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

11050816_874115555959832_6320763779403110277_o

NASI PRYMUSI

tn_DSC_0468

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Podczas zabawy karnawałowej klas 4 -6 odbył się konkurs karaoke. W tym roku uczniowie wykonywali utwory szwedzkiego zespołu z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku – ABBA. Każda z klas wcześniej wylosowała utwór i miała czas na przygotowanie muzyczne, choreograficzne i wizerunkowe. Pierwsze miejsce ex aequo otrzymały klasy 5a i 5c. BRAWO!

no images were found

ŻYCZENIA

Życzenia dobrych ocen dla uczniów, spełnienia marzeń marzycielom,

szczęścia w miłości zakochanym… i tym samotnym również,

zdrowia chorym, szczęścia zmartwionym,

a na rzecz wszystkich – przyjaźni, radości,

BŁOGOSŁAWIONYCH  ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA.

Życzy

Aneta Jabłońska

STYPENDIUM NAUKOWE DLA JUSTYNKI

Nasza koleżanka z klasy (Justynka Ryznar) otrzymała stypendium naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

stypendia

JASEŁKA

no images were found

WIGILIA KLASOWA

PUCHARY ZA GRUDZIEŃ

Przechodnie Puchary Wychowawcy w miesiącu grudniu trafiły do…..

GRATULUJĘ

tn_SAM_1081

MIKOŁAJKI

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Świąteczne przygotowania rozpoczęte! 4 grudnia klasa 5a wzięła się do pracy i wprowadziła świąteczny klimat w swojej klasie. Uczniowie ubrali choinkę i ozdobili klasę. Na drzewku zawisły piękne bombki oraz błyszczące łańcuchy. Własnoręczne ozdoby z bibuły i papieru pojawiły się także na drzwiach i oknach. Na firankach zawisły pachnące plastry suszonych pomarańczy. Uroku dodają też kolorowe piórka. Pięknie przystrojone zostały gazetki. W klasie można też znaleźć kilku mikołajów :).  Wszyscy zaangażowali się w przystrajanie klasy i zadbali o świąteczną atmosferę. Ciężką pracę wynagrodził piękny efekt, którym każdy z nas jest zachwycony.

autor: Jakub Krowiak kl. V „a”

ANDRZEJKI

  10486076_814057598632295_574176615333720386_n  10250308_814057645298957_7402049854846339719_n  DSCN0202  10440902_814057705298951_939807587491217856_n

Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI”

24 listopada 2014 roku klasa V „a” wraz z wychowawczynią panią Anetą Jabłońską oraz uczennice z klasy IV „a” włączyły się w kampanię „BIAŁEJ WSTĄŻKI” – mężczyźni przeciwko przemocy wobec kobiet. Uczniowie przygotowali transparenty i ubrani w białe koszulki maszerowali ulicami Przemyśla krzycząc „STOP PRZEMOCY”.

Bez tytułu Bez tytułu2

no images were found

WIECZÓR FILMOWO-INTEGRACYJNY

22 listopada 2014 roku spotkaliśmy się w szkole, aby wspólnie pooglądać film pt. „Powrót na wyspę Nim”. Ekwipunek słodyczowo-czipsowy był pełen. Nasza wychowawczyni upiekła dla nas pyszne ciasteczka, które zniknęły w mgnieniu oka. Po seansie malowaliśmy z zamkniętymi oczami, według podawanej instrukcji, słonia. Efekt był piorunujący. Każdy z nas to Picasso 🙂 Na koniec wspólnie bawiliśmy się w „Mafię”. Pełni radości wróciliśmy do domów.

ANIOŁKI W 5″a”

Wszystkim wiadomo, że klasa 5 „a” to same aniołki. Najlepiej o tym wie pani Aneta, która przebywając wśród nich sama stanie się świętą 🙂

PUCHARY ZA LISTOPAD

Przechodnie Puchary Wychowawcy w listopadzie trafiły do…..

GRATULUJĘ

tn_SAM_0962

NADAJEMY IMIĘ MISIOWI

Dziś w demokratycznych wyborach nasza klasa zdecydowała o imieniu misia. Większością głosów nasz nowy kolega będzie nazywał się MERCI.

NOWY UCZEŃ W NASZEJ KLASIE

18 listopada 2014 roku do naszej klasy dołączył nowy uczeń. Przyjechał z naszą wychowawczynią z Warszawy. Jest trochę inny niż my, ale bardzo sympatyczny. Ponieważ jest dużo od nas młodszy musimy wyjątkowo się o niego troszczyć i pomagać mu w trudnych sytuacjach szkolnych. Oto jego zdjęcie:

nasz nowy kolega

JORDANALIA

OLIMP

Pomimo zimnej, deszczowej pogody u nas było dziś gorąco i słonecznie jak przystało na grecki Olimp.Uczniowie klasy 5a wraz z nauczycielką języka polskiego p.Katarzyną Skotnicką przygotowali prezentację bogów greckich. Było paru gromowładnych Zeusów, piękne Afrodyty,mądre Ateny, dzielny Ares i Artemidy z łukami oraz Hefajstos prosto z olimpijskiej kuźni.Taką lekcję greckiej mitologii trudno zapomnieć.

no images were found

PUCHARY ZA PAŹDZIERNIK

Przechodnie Puchary Wychowawcy w miesiącu październiku trafiły do…..

GRATULUJĘ

tn_SAM_0886 tn_SAM_0887

DZIEŃ NAUCZYCIELA

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

ICE BUCKET CHALLENG

Ice Bucket Challenge opanowało cały świat. Chodzi o oblewanie się lodowatą wodą, nominowanie następnych osób i wspomaganie organizacji charytatywnych. Akcja charytatywna wciągnęła wiele osób w tym i naszą szkołę. Pani Aneta Jabłońska (Opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy), która otrzymała wyzwanie, podjęła je i nominowała koleżanki i kolegów z Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu. Pieniądze przekazała na Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, które wspomaga rehabilitację dyrektora Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu pana Mirosława Bara. Nie dokonałaby tego, gdyby nie jej wspaniała klasa V „a”, która z ogromnym zaangażowaniem i właściwą sobie sumiennością oblała swoją wychowawczynię lodowatą wodą.

Jeżeli chcesz przekazać darowiznę

wpłatę kieruj na konto 12 1020 4274 0000 1602 0001 8168

Tytuł wpłaty – pomoc dla Mirosław Bar
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem
ul. Barska 15
37 700 Przemyśl

WOLONTARIUSZE W 5 „a”

Uczniowie naszej klasy stali się wolontariuszami. Narysowali ilustracje i napisali listy do Mateusza Ziółkowskiego chorego na raka.

PIERWSZE PUCHARY ROZDANE

Zgodnie z nowym systemem oceniania zachowania w naszej klasie uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów, przez ostatnie trzy tygodnie, otrzymali Przechodni Puchar Wychowawcy.
GRATULUJĘ

SAM_0807  SAM_0808

PIESZY RAJD

no images were found

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Drodzy uczniowie, wróciliście po wakacjach wypoczęci i pełni zapału do pracy. Życzę Wam, abyście w nowym roku szkolnym pamiętali, że sukces to umiejętność przechodzenia od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie