Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2015/2016 » Klasa VI a

Klasa VI a

POLITECHNIKA RZESZOWSKA

W piątek klasy 6a, 6b i 6c pojechały do Rzeszowa na Politechnikę Rzeszowską gdzie brali udział w wielu interesujących zajęciach.

no images were found

PYSZNOŚCI

Klasa 6 „a” na technice robiła pyszne kulki czekoladowe. Wiem co piszę, bo jadłam.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Dnia 03.03.2016 r. uczniowie klasy 6 a którzy nie dostali przez trzy miesiące żadnej uwagi od nauczyciela, spotkali się wraz ze swoją wychowawczynią, Panią Anetą Jabłońską. Nagrodą były zajęcia integracyjne. Na początku uczniowie mieli za zadanie napisać rymowankę do zdania które podała im wychowawczyni. Wszystkie wierszyki wyszły bardzo zabawne. Następnym zadaniem uczniów było napisanie opowiadania którego wszystkie wyrazy na przemian zaczynały się na litery podane przez Panią. Ostatnim z zadań na zajęciach było narysowanie stworzenia któro powstało z połączenia dwóch zupełnie odmiennych wyrazów. Całe zajęcia bardzo się udały. Zabawa była przednia. I uczniowie jak i Pani wychowawczyni uśmiali się do łez.

tekst: Patrycja Diakun

ERASMUS W NASZEJ KLASIE

8 lutego uczniowie naszej klasy zamienili się w bohaterów bajki pt. „Królewna Śnieżka”. Przygotowane przez nas krótkie przedstawienie oglądali goście z kilu krajów, którzy przyjechali do nas w ramach projektu ERASMUS.

SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI

I miejsce dla Pauliny Żurawskiej kl. VIa w X Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym przez SP 14 Przemyśl i CK Przemyśl.

IMG_4166

WIGILIA KLASOWA

NAGRODA DLA NAJLEPSZYCH

JASEŁKA

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Uczniowie klasy 6 „a”, którzy nie zdobyli minusów przez cały listopad wzięli udział w zajęciach integracyjno-rozwijających prowadzonych przez panią Anetę Jabłońską. Kolorowe grupy miały do wykonania kilka zadań. Pierwsze z nich polegało na zbudowaniu mostu z rurek, który utrzymałby samochodzik. Kolejne zadania były to zadania językowe, które przyniosły wszystkim wiele radości. Poniżej przedstawiamy efekty pracy poszczególnych grup.

MUZEUM

WSPÓLNA PIZZA

Uczniowie klasy 6 „a”, którzy nie zdobyli minusów przez cały październik wybrali się z wychowawczynią panią Anetą Jabłońską na pizzę do lokalu Mamma Mia. Było smacznie i wesoło 🙂 Dziękujemy obsłudze lokalu za miłą i sprawną obsługę.

AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klasy 6 „a” pięknie śpiewali pieśni patriotyczne podczas akademii. Michał Paterek wcielił się w rolę Józefa Piłsudskiego.

Dyskoteka

Tak się bawi 6 „a”.

Film

Dzień Nauczyciela

13.10.2015 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Artystki z naszej klasy swoim śpiewem upiększyły tą wyjątkową akademię. Pozostali uczniowie naszej klasy wspierali swoje koleżanki.

Wieczór filmowy

30 września 2015 roku najgrzeczniejsi uczniowie z klasy VI a spotkali się ze swoją wychowawczynią panią Anetą Jabłońską w szkole na wieczorze filmowym. Wszyscy świetnie się bawili. Pani wychowawczyni wybrała piękny film „Ósmoklasiści nie płaczą”. Było wiele momentów, w których wszyscy się śmiali, pomimo tego że film był smutny i wzruszający. W końcu musieliśmy wykorzystać to, że było ciemno i byliśmy sami w szkole. Oprócz smutku i wzruszenia świetnego humoru dodała także zabawa w strachy .Upiory dawały się we znaki :). Puste brzuszki wypełniła przepysznymi babeczkami nasza koleżanka Kasia Bogusiewicz. Pomimo wielu wylanych łez po seansie wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu. 🙂

tekst: Patrycja Diakun

Kuba w Grecji

Kuba Jajuga z naszej klasy przez tydzień występował z Zespołem Pieśni i Tańca „Przemyśl” w Grecji.

Jak ważna jest pasja i wytrwałość.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

11048680_914431721971777_4242142176464073956_o

NASI U WŁADZY

Dnia 18.09.2015 roku w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Z naszej klasy startowały dwie osoby Wiktoria Łanica oraz Gabriela Figurak . Uczniowie startujący w wyborach przygotowali interesujące kampanie wyborcze. Uczniowie wybrali najlepszą ofertę . Wczoraj tj. 21.09.2015r. zostały ogłoszone wyniki. Przewodniczącą Szkoły Podstawowej nr. 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu została Gabriela Figurak. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej pracy.

tekst: Patrycja Diakun

tn_DSC_0003

JESTEŚMY SŁAWNI!!!

Nawet gazety umieszczają zdjęcia wspaniałych uczniów z naszej klasy.

moi

WSPÓLNE ROLKOWANIE

Dziś uczennice naszej klasy razem z wychowawczynią na boisku szkolnym spędzały czas jeżdżąc na rolkach. Pięknie jeździły choć czasem zdarzyło się upaść ;). Mimo to wszyscy bawili się świetnie. Pięknie wykonywały różne ćwiczenia, trudniejsze i łatwiejsze, świetnie się przy tym bawiąc.
tekst i zdjęcia: Patrycja Diakun

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nasza klasa w komplecie spotkała się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Dzielnie znieśliśmy upał i godnie przywitaliśmy pierwszaki wierszami oraz asystując im podczas pasowania. Dziękuję Wam moi drodzy uczniowie za pomoc.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie