Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2015/2016 » Klasa V a

Klasa V a

Rajd wiosenny

21marca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Właśnie tego dnia wyruszyliśmy na jej powitanie. Maszerowaliśmy przez park, w którym spotkaliśmy kwitnące wiosenne kwiaty: cebulice dwulistną, pierwiosnki. Na Kopcu Tatarskim przy wiacie w ognisku spaliliśmy zimową pannę Marzannę wypowiadając magiczne zaklęcia przywołujące ciepło i słonko. Zobaczymy czy nasze zaklęcia  podziałają i od jutra będzie ciepło. W rajdzie udział brały klasa  4a, niecała klasa 4b,5 a, z 5b  Tomek Rossowski, z 6a kilka osób. Nad bezpieczeństwem czuwały Pani Małgorzata Banicka, Pani Małgorzata Jagustyn, Pani Katarzyna Skotnicka, Pani Renata Pilawa mama uczennicy.

Pisanki

Po lekcjach chętni uczniowie z 5a Ola,Wiktoria,Natalia,Kinga i Maksymilian razem z wychowawczynią zamienili jajeczka w piękne kolorowe pisanki. W wiosennym nastroju spędziliśmy miło czas.

Na Olimpie

Uczniowie naszej klasy po omówieniu mitów greckich przebrali się za swego ulubionego boga. Na chwilę sala lekcyjna zmieniła się w górę Olimp, na którym zasiedli bogowie: Zeus, Demeter, Afrodyta, Hera, Ares. Każdy uczeń pięknie zaprezentował się w swoim przebraniu. Uczniowie opowiadali o bogach i ich życiu. Zamiast ambrozji i nektaru, uczniowie dostali od pani z języka polskiego rumiane jabłko.