Home » Klasa 4 c

Klasa 4 c

Wycieczka do Berezki – 11-13 czerwca 2014

Trzy dni spędziły uczennice naszej klasy w Berezce w Bieszczadach. Razem z klasą 5b odpoczywały i brały udział w ciekawych zabawach i zajęciach. Było pieczenie chleba, lepienie w glinie, wicie wianków, spacer po błocie i przeprawa przez rzeczkę. Miłą niespodzianką była wizyta w wiejskim zoo. Tu uczniowie oglądali i karmili zwierzęta m.in. osiołka, kozę i świnkę, jeździli na tyrolce, doili krowę i zrobili zakupy w postaci przeróżnych pamiątek.

Taniec uwielbienia

27 kwietnia uczennice naszej klasy śpiewające w szkolnym chórze a także uczęszczające do Oratorium sióstr Michalitek wzięły udział w koncercie „Taniec uwielbienia” z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Rajd Twierdza Przemyśl – 2.04.2014

Grupa uczniów pod opieką wychowawczyni przeszła ośmiokilometrową trasę rajdu: od Kościoła św. Józefa do Fortu Łętownia. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o twierdzy i ognisko.

Holenderski taniec z serem

Osiem uczennic naszej klasy przygotowało holenderski taniec z serem wzorując się na tańcu nagranym podczas wizyty w Groningen. Stroje ( czapeczki i buciki) wykonała córka pani Małgorzaty Łupickiej – Anna Wanic. Piękny ser wyciął ze styropianu pan Henryk Dryniak. Taniec bardzo się podobał naszym Comeniusowym gościom.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Grupa uczniów (Julia, Ola, Natalia, Oliwia, dwóch Patryków, Karol, Arek i Norbert) wzięła udział w rajdzie pod hasłem „ Szukamy zwiastunów wiosny na szlaku”. W tym czasie Ania i Małgosia reprezentowały nas w „Międzyszkolnym pokazie mody ekologicznej”, a Kinga, Klaudia, Gabrysia i Kasia śpiewały podczas happeningu  z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

TŁUSTY CZWARTEK

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek nie zabrakło pączków i chrustu. Pyszny chrust upiekła pod okiem swojej mamy Klaudia Jakimiec. Brawo Klaudia!

PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW ANIMOWANYCH

20 lutego klasa 4c wzięła udział w Przeglądzie Polskich Filmów Animowanych dla Dzieci, który odbył się w Galerii Sztuki Współczesnej. Przy okazji uczniowie obejrzeli wystawę Doroty Sak.

SPOTKANIE Z ARCHITEKTEM I KONKURS „DOM MOICH MARZEŃ”

Na lekcji plastyki uczniowie brali udział w spotkaniu z architektem panem Andrzejem Pawłowskim, który pokazał prezentację na temat architektury polskich miast i opowiedział o konkursie na projekt domu marzeń. Uczniowie wykonali prace, i te najciekawsze pani Jolanta Kawalec wysłała na konkurs. Decyzją jury główną nagrodę otrzymała Kinga Brożyna, która odebrała ją w Rzeszowie podczas uroczystości wręczania nagród. Organizatorem konkursu był Podkarpacka Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Prace uczniów wykorzystano przy wydaniu kalendarza na 2014 rok.

KARAOKE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Jak co roku karnawałowej zabawie towarzyszyło karaoke. Uczniowie mieli przygotować jeden utwór wylosowany z listy piosenek. Zbliżające się Walentynki sprawiły że tematem tegorocznego karake było „Love”. Uczniowie naszej klasy wykonali pięknie „Love me tender” Elvisa Presleya.

WRĘCZENIE DYPLOMÓW NAJLEPSZYM UCZNIOM

Uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych uczniów odbyła się 7 lutego. Dyplomy  za osiągnięcia w I semestrze wręczyła pani dyrektor Beata Kosicka- Siwak. W naszej klasie cztery uczennice osiągnęły bardzo wysoki wynik w nauce i cechowały się wzorowym zachowaniem. Były to Katarzyna Urban, Klaudia Jakimiec, Małgorzata Ląg i Gabriela Koczenasz.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W tym dniu odwiedził nas św. Mikołaj i przyniósł worek pełen wspaniałych prezentów. Dzieci musiały być bardzo grzeczne w tym roku, bo nikt nie otrzymał rózgi. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok!

MŁODY NOBEL

Siedmioro uczniów z naszej klasy mogło uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu, jakim była wizyta rzeszowskich studentów z akcją „Młody Nobel”. Uczniowie mogli obserwować, oraz aktywnie uczestniczyć w pokazach, doświadczeniach, eksperymentach m.in. z dziedziny chemii, robotyki i fizyki. Była to niezwykle atrakcyjna lekcja nauk ścisłych.

WIGILIA KLASOWA

Tradycyjna klasowa wigilia poprzedziła szkolne Jasełka. Uczniowie naszej klasy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Było też wspólne śpiewanie kolęd i słodki poczęstunek.

JORDANALIA

„Jordanalia” to cykliczna już impreza: połączenie zabawy z konkursem wiedzy o Henryku Jordanie i konkursem na najlepszego sobowtóra naszego patrona.

BAW SIĘ Z JEDENASTKĄ

Uczennice klasy 4 c wzięły udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Regia Civitas Święcie ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej, a konkretnie w akcji „Baw się z jedenastką”. Uczennice zatańczyły żywiołową sambę zachęcając do zabawy rodziców i dzieci.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie