Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2012/2013 » Klasa III b

Klasa III b

DNI NAUKI W PWSW W PRZEMYŚLU

WIZYTA W CASTORAMIE

W dniu 23 maja 2013r. grupa chłopców z klasy III „b” wraz z panią Renatą Bieliszak była na warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie. Była to już druga wizyta, tym razem chłopcy wykonywali własnoręcznie samolot z drewna.

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE KLAS TRZECICH

27.05.2013 roku klasa III „b” wraz z wychowawczynią Renatą Bieliszak reprezentowała naszą szkołę w zmaganiach podczas gier i zabaw pod hasłem „Wakacji czas to bezpieczny czas”. Konkurencje sportowe zorganizowano dla uczniów klas III z przemyskich szkół.

PISZEMY LIST DLA ZIEMI

EKOLOGIA – RYNEK PRZEMYSKI

WODA I JEJ ZASOBY

Dnia 18 marca 2013 r. uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią Renatą Bieliszak uczestniczyli w spotkaniu z panią Małgorzatą Górką , przedstawicielem Krajobrazowego Parku Pogórza Przemyskiego, którego tematem było : Woda i jej zasoby. W czasie prezentacji dzieci poznały sposoby oszczędzania wody , jak również źródła jej pozyskiwania. Przekonały się jak woda wpływa na zdrowie człowieka oraz jak ogromne jest jej znaczenie dla środowiska. Czysta woda to zdrowi ludzie!

KONKURS NA PALMĘ

WIZYTA W MUZEUM

ZABAWY NA ŚNIEGU

WIZYTA W PIEKARNI

TŁUSTY CZWARTEK

NASI LIDERZY – I SEMESTR

WALKA Z HAŁASEM

TOWARZYSTWO MUZYCZNE

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

ZABAWA ANDRZEJKOWA

LEKCJA W-F

LEKCJA PATRIOTYZMU

W dniu 14 listopada 2012 roku klasa III „b” uczestniczyła w koncercie pieśni patriotycznych zorganizowanym przez Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu. Uczniowie mieli okazję posłuchać utworów znanych kompozytorów m.in. Fryderyka Chopina, Stanisława Mozarta oraz wspólnie przy akompaniamencie muzyków ze Szkoły Muzycznej zaśpiewać hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego. Poszerzyły swoją wiedzę na temat twórczości i życia twórców najpiękniejszych polskiech pieśni patriotycznych, dzięki temu ta lekcja patriotyzmu zostanie na długo w ich pamięci.

WARSZTATY W CASTORAMIE II

Dnia 8 listopada 2012 roku uczennice klasy III „b” uczestniczyły wraz z wychowawcą Renatą Bieliszak w zajęciach warsztatowych w Castoramie, gdzie wykonywały różne figurki z gipsu. Dziewczynki bardzo wnikliwie śledziły sposób wykonania prac, który został im pokazany przez organizatorki spotkania, dzięki czemu nauczyły się nowej techniki wykonania ozdób. Warsztaty odbyły się w bardzo miłej atmosferze i nie będzie to ostatnie spotkanie warsztatowe w Castoramie.

WARSZTATY W CASTORAMIE I

W dniu 18 października 2012 roku grupa uczniów z klasy III „b” wraz z wychowawczynią Renatą Bieliszak wzięła udział w warsztatach praktyczno – technicznych zorganizowanych przez firmę i sklep Castorama z siedzibą przy ulicy Lwowskiej w Przemyślu. Cłopcy po zapoznaniu się z przepisami BHP, ubrani w specjalne fartuchy, podzieleni na 4 osobowe grupy wykonali pod czujnym okiem pracowników sklepu 4 karmniki dla ptaków. zostaną one umieszczone na terenie szkoły, gdzie uczniowie będą mogli dokarmiać ptaki podczas zimowych miesięcy.

Warsztat w Castoramie odbywać się będą cyklicznie przez cały rok szkolny. W najbliższym czasie uczestniczyć w nich będą dziewczynki z klasy III „b”, ale o tym w najbliższej relacji.

autor: R.Bieliszak