Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2011/2012 » Klasa Vb

Klasa Vb

WYCIECZKA NA ROZTOCZE

W dniach 14 – 15 czerwca 2012 roku klasa V „b” wraz z wychowawczynią panią Anetą Jabłońską oraz opiekunami panią Katarzyną Lenart, Wioletą Bukojemską, Renatą Ożga i Anną Sikorą pojechała na dwudniową wycieczkę na Roztocze. Pierwszego dnia przeszliśmy szlak szumów wodnych, następnie zjedliśmy obiad. Zaplanowane na ten dzień popołudniowe atrakcje musieliśmy odwołać z powodu deszczu, jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i spędziliśmy ten czas na zabawach integracyjnych. Około godziny siedemnastej rozpoczęliśmy dyskotekę przy ognisku. Dzień zakończyliśmy wspólnym oglądaniem meczu. Następnego dnia pogoda nam dopisywała i mogliśmy bez przeszkód zrealizować nasz plan. Najpierw zwiedziliśmy Obóz Zagłady w Bełżcu, następnie muzeum skamieniałych drzew w Siedliskach i główny punkt programu cerkiew w Radrużu. Wróciliśmy do Przemyśla cali i zdrowi około godzony 18.00.

DZIEŃ MAMY I TATY

26 maja 2012 roku o godzinie 14.00 spotkaliśmy się na Kopcu Tatarskim, aby wspólnie z Rodzicami świętować Dzień Mamy i Taty. Na początku, aby się rozgrzać wszyscy razem bawili się w różne zabawy wykorzystując chustę. Najwięcej radości przyniosła zabawa w rekina, w której Rodzice byli ratownikami i starali się uratować dzieci przed rekinem. W tym czasie Pan Waldemar Rodzeń przygotował nam ognisko i mogliśmy posilić się po wcześniejszym wysiłku. Po pysznej kiełbasce dzieci rozpoznawały swoje Mamy po dłoniach, Tatusiów po uchu, a Rodzice musieli odszukać pociechy po kolanach. Zabawa ta przyniosła wiele radosnych pomyłek. Na koniec każda z rodzin otrzymała gazetę i musiała na znak wskoczyć jak najszybciej na nią tak, aby wszyscy członkowie rodziny się zmieścili. Po każdej rundzie gazetę zmniejszano o połowę. Dzięki tej zabawie wszyscy się mocno przytulali. Nasze spotkanie miało się zakończyć o godzinie 16.00 jednak zabawa się tak rozkręciła, że rozstaliśmy się dopiero o godzinie 18.00. Już planujemy kolejne wspólne spotkanie. Dziękuję wszystkim za to, że zabrali ze sobą DOBRY HUMOR.

DZIEŃ NAUKI

11 maja 2012 roku nasza klasa wybrała się na „Dzień Nauki” do Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej. Wszyscy uczniowie bawili się doskonale grając w rugby, wspinając się po przygotowanych trasach, malując, oglądając pokazy robotów. Dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie.

SŁODKIE PIĄTKI Z PIĄTĄ „B”

Nasza klasa organizowała w szkole „Słodki piątek z piątą „b”. W tym dniu Rodzice przygotowywali słodkości dla uczniów. Dziękuję wszystkim, którzy upiekli placki. Szczególnie pragnę podziękować Pani Wiolecie Bukojemskiej i Pani Annie Sikorze za przygotowywanie stoiska i sprzedaż wypieków.

KONKURS KOLĘD

19 stycznia 2012 roku odbył się konkurs Kolęd Świątecznych. Nasza klasa zajęła drugie miejsce ,,HIP, HIP, HURA”!!!!!!
Występowali:
Emilia Kowalik
Sabina Szkółka
Anna Gąsior
Justyna Milanowicz
Julia Zajlo
Wiktoria Kuniec
Martyna Chruszcz
Gabryjela Chrzanowska

KLASOWE ANDRZEJKI

25 listopada 2011 roku odbyły się w naszej klasie Andrzejki klasowe. Pani Marek oraz Pani Górka przygotowały poczęstunek, za który bardzo im dziękujemy. Uczennice poprowadziły kilka wróżb. Gdy już wszyscy dowiedzieli się, jaka będzie ich przyszłość zaczęły się tańce. Wszyscy bawili się doskonale.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2011 roku delegacja klasy V b wraz z wychowawczynią Panią Anetą Jabłońską oraz Panią Dyrektor Beatą Kosicką-Siwak wzięła udział w uroczystościach związanych z Świętem Niepodległości.

MITY GRECKIE

Dnia 07.11.2011 rok odbyła się wycieczka szkolna do Centrum Kulturalnego na spektakl pod tytułem :”Mity Greckie”. Podczas spektaklu były sceny wesołe i smutne, cała klasa była zachwycona. To była super wycieczka!
Sekretarz klasy V b
Martyna Chruszcz

WYCIECZKA NA KRĘGLE

W sobotę 5 listopada nasza klasa wybrała się na kręgle. Warunkiem, który trzeba było spełnić, aby uczestniczyć w wycieczce było zdobycie 30 punktów z zachowania. Uczniowie walczyli o punkty do ostatniej chwili. Podczas naszego spotkania wszyscy bawili się wspaniale. Niektórzy grali w kręgle pierwszy raz, jednak nie przeszkadzało to im w osiąganiu dobrych wyników. Podczas męczącego turnieju posilaliśmy się pyszną pizzą. Dziękujemy bardzo Pani Bukojemskiej, która pomogła w zorganizowaniu tej wycieczki.

LEKCJA DEMOKRACJI

Pani Aneta Jabłońska wraz z uczennicami z klasy V”b”:Weroniką Bukojemską, Anną Gąsior, Justyną Milanowicz, Aliną Rodzeń i Julią Zajlo napisały petycję do Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Chomy z prośbą o postawienie w naszej szkole pojemników do segregacji odpadów. Całą przeprowadzoną przez nie akcję prezentuje poniższy film.

Dziękujemy bardzo Panu Prezydentowi za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

EKOLOGICZNE SPOTKANIE W TESCO

23 września 2011 roku nasza klasa wybrała się wraz z wychowawczynią panią Anetą Jabłońską do sklepu Tesco przy ulicy Lwowskiej na spotkanie ekologiczne. Cała klasa włożyłaa wiele trudu w przygotowania do tej imprezy. Uczniowie przygotowali plakaty o tematyce ekologicznej, a wychowawczyni wykonała dla uczniów „stroje” przypominające pojemniki do segregacji odpadów oraz pomalowała nam twarze. Zabawy było dużo zarówno podczas przygotowań jak i samej imprezy. Zdobyliśmy dużo nagród m.in. plecaki, książki, piórniki, worki na buty, odblaski, i mnóstwo słodyczy. Ogromnie wszystkim organizatorom dziękujemy.

OGNISKO KLASOWE

17 września 2011 roku klasa V b wybrała się wraz z wychowawczynią Anetą Jabłońską oraz Panią Kowalik, Igras, Perłakowską na Kopiec Tatarski, gdzie Pan Kowalik przygotował dla uczniów wspaniałe ognisko. Po upieczeniu kiełbasek bawiliśmy się w różne zabawy, chłopcy grali w piłkę. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu ogniska.