Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2014/2015 » Klasa II a

Klasa II a

PARK OWADÓW W WAPOWCACH

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

W październiku 2014r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach etnograficznych „Od ziarenka do bochenka „, które odbyły się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Celem warsztatów było poznanie etapów pieczenia chleba, jego wartości i wpływu na nasze zdrowie. Dzieci samodzielnie wyrabiały i mieszały produkty z jakich powstaje zdrowy chleb. Następnie wkładały przygotowane ciasto do foremek. W czasie, gdy chlebki się piekły ,dzieci miały możliwość zwiedzenia wystaw muzealnych i wykonanie tematycznych kolorowanek. Czekanie na efekt swojej pracy dało im wiele satysfakcji w postaci upieczonych chlebków, które dzieci wzięły do domu. Były to bardzo ciekawe warsztaty.

PROMOCJA ZDROWIA

Dnia 27 października 2014r. uczniowie klas IIa i IVa pod opieką pani Renaty Bieliszak i pani Elżbiety Oleszek wzięli udział w zorganizowanym na Zamku Kazimierzowskim spotkaniu pt. Bezpieczna droga do szkoły. Celem spotkania uczniów z różnych szkół przemyskich było przekazanie dzieciom jak bezpiecznie mają zachowywać się w drodze z i do szkoły oraz w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Spotkanie krótką przemową do dzieci rozpoczął pan prezydent Robert Choma, uwrażliwiając je na potrzebę bezpiecznego zachowania się i potrzeby pomocy innym. Następnie pod okiem ratowników medycznych niektórzy uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać resuscytację na fantomach oraz nauczyć się właściwych zasad postępowania przy udzielaniu poszkodowanej osobie pierwszej pomocy. Dzięki tej akcji uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat dbania o własne i czyjeś zdrowie i bezpieczeństwo. Na koniec każdy otrzymał drobne upominki od organizatorów spotkania.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią Renatą Bieliszak w dniu 10 pażdziernika 2014r. uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Przemyślu. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia biblioteki, następnie pani Małgorzata Tomków zaprosiła nas do wypożyczalni dla dzieci .Uczniowie wysłuchali ,czytanych w wersji angielskiej i polskiej zabawnych przygód Kubusia Puchatka. Mieli możliwość poczytania i pooglądania różnych książek poświęconych Kubusiowi w 88 rocznicę powstania pierwszej książki z tym bohaterem. Ukoronowaniem naszej wizyty było to, że uczniowie zostali czytelnikami biblioteki i otrzymali karty czytelnika.

AKADEMIA GOTOWANIA

Dnia 18 września 2014r. grupa uczniów klasy II a wraz z wychowawczynią Renatą Bieliszak uczestniczyła w warsztatach kulinarnych Akademii Gotowania pt. „Jedz zdrowo żyj na sportowo” . Warsztaty odbyły się w przemyskiej restauracji Polanka. Rozpoczęły się od zgaduj – zgaduli na temat naszego organizmu , potrzeby zdrowego i wartościowego odżywiania się, przedstawienia piramidy zdrowia i rozmowy na temat jak uczeń powinien odżywiać się , by być sprawnym i mądrym człowiekiem. Następnie pod okiem zawodowego kucharza uczniowie mieli okazję przygotować smaczną i zdrową sałatkę owocową. Warsztaty zakończyły się wręczeniem dzieciom pamiątkowych dyplomów Małego Kucharza. Dzięki tym zajęciom dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się wspaniale się bawiąc. Kto wie może w przyszłości któreś z nich zostanie sławnym kucharzem?