Home » UCZNIOWIE » Klasy » Rok szkolny 2016/2017 » Klasa 4a

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3-go MAJA

W pięknej wiosennej scenerii przemyskiego parku uczniowie klasy 4a razem ze swoimi młodszymi kolegami z klasy 3a przedstawili krótką akademię z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Miejsce spotkania nie było przypadkowe , przed zamkiem w stulecie uchwalenia konstytucji  mieszkańcy Przemyśla postawili kamień upamiętniający to wydarzenie. Odśpiewano hymn Polski i patriotyczną piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”. Na zakończenie złożono biało-czerwone kwiaty.

MAM TALENT

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – KONKURS „MAM TALENT”

Już po raz kolejny z okazji pierwszego dnia wiosny 21 marca w naszej szkole zorganizowano konkurs Mam Talent. Naszą klasę reprezentowały: Małgosia Partyka, Wiktoria Szlachcic i Nikola Prokop wykonując piosenki. Emilka Nazar i Natalia Perchacz wykonując prace plastyczne – plakaty filmowe. Dodatkowo każda z klas miała ubrać się w wylosowany kolor, naszej klasie trafił się kolor pomarańczowy. Za przebranie nasza klasa dostała pierwsze miejsce.

TŁUSTY CZWARTEK

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek delektowaliśmy się pysznymi pączkami. Tego dnia nikt nie myślał o diecie.

KARAOKE

23 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa połączona z konkursem karaoke. Klasy zaśpiewały wylosowane przez siebie piosenki filmowe. Nasza klasa dostała wyróżnienie za najlepszy śpiew i zajęła drugie miejsce. Wykonywaliśmy piosenkę „ I am a believer” z filmu Shrek. Występ został nagrany i stanowił część zadania w ramach projektu Erasmus +.

WALENTYNKI

W Walentynki Samorząd Uczniowski zorganizował „pocztę walentynkową” – piękne walentynki – niespodzianki dotarły również do naszych uczniów.

NAJLEPSI UCZNIOWIE I SEMESTRU

8 lutego podczas specjalnego apelu czwórka uczniów klasy 4 a otrzymała dyplomy wzorowego ucznia za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Byli to Małgorzata Partyka, Wiktoria Szlachcic, Adrian Kuć i Samuel Wierzbiński. Gratulujemy!

PINOKIO

13 stycznia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego wystawili przedstawienie pod tytułem Pinokio. Nasza klasa miała możliwość obejrzenia tego pięknego przedstawienia i oklaskiwania młodych aktorów.

OPŁATEK

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie podzielili się opłatkiem życząc sobie radosnych świąt, sukcesów w szkole i zdrowia.

ŻYJEMY ZDROWO I BEZPIECZNIE

Na lekcjach przyrody w klasach IV odbył się konkurs przedmiotowy pod hasłem „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”. Uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością zasad zdrowego i bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Pokazali również jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym.

eTWINNING

Uczniowie biorą udział w projekcie CHRISTMAS TRADITIONS programu eTwinning. Tematem projekt są tradycje Świat Bożego Narodzenia. Naszymi partnerami są szkoły w Finlandii i Francji. Do szkół wysłaliśmy kartki, dekoracje, informacje o świętach. Podobne paczki przyszły od naszych partnerów. Dodatkowo przygotowaliśmy kartki dla naszych szkół partnerskich w projekcie Erasmus +. Kartki z życzeniami poleciały do Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Rumunii i na Litwę.

MIKOŁAJKI W KINIE

6 grudnia – uczniowie Dzień Świętego Mikołaja spędzili w kinie na filmie „Vaiana: Skarb oceanu”, piękny film w technice 3D bardzo się podobał.

ANDRZEJKI

24 Listopada – zabawa Andrzejkowa, tańce i tradycyjne wróżby.

BUDUJEMY BAŁWANY

15 listopada – FEEL IT THROUGH THE ART – uczniowie klasy 4a korzystając z pięknej pogody i pierwszego śniegu robili bałwany. I chociaż bałwanki prezentują różne emocje uczniom towarzyszyły tylko pozytywne – radość wynikająca z zabawy na świeżym powietrzu i w śniegu.

ZNAM PRZEMYŚL

4 listopada –  Klasa 4a z panią Małgorzatą Banicką i wychowawczynią Małgorzatą Łupicką zdobywa odznakę Znam Przemyśl. Podczas pierwszego wyjścia uczniowie zobaczyli m.n Dworzec Kolejowy, weszli do stuletniej kamienicy przy ulicy Słowackiego oraz Muzeum Diecezjalne.

DZIEŃ NAUKI

3 listopada – Dzień Nauki. Nasze uczennice Emilka, Gabrysia, Wiktoria i Agnieszka prezentowały swoje prace wykonane dla projektu Demo.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

27 października – Odbył się Bal Wszystkich Świętych, podczas balu uczniowie uczestniczyli w konkursie na najlepszy strój świętego.

LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W MUZEUM NARODOWYM ZIEMI PRZEMYSKIEJ

21 września – Uczniowie oglądali wystawę „Mistrzowie malarstwa polskiego” i uczyli się opisywać wybrany przez siebie obraz. Do Muzeum klasę zabrała pani Weronika Kijanka na lekcji języka polskiego.

RAJD RODZINNY

17 września –  w corocznym rajdzie rodzinnym wzięli udział uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem. Trasa rajdu wiodła przez Park Miejski na Zniesienie. Rajd ukończył się wizytą w Bramie Sanockiej – siedzibie Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka oraz chwilą refleksji pod pomnikiem Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia w rocznicę agresji Rosji Sowieckiej na Polskę.

AKADEMIA PANA KLEKSA

SPOTKANIE Z RYCERZAMI