Warsztaty kaligrafii
Dnia 9 maja 2018 r. klasa IV B pod opieką p. Anety Pomianek-Zwierkowskiej uczestniczyła w warsztatach kaligrafii w księgarni Kontrabanda Literacka. Uczniowie mieli możliwość poznania warsztatu średniowiecznego skryby. Każdy z uczestników pisał list do swojej mamy stalówkami lub piórami gęsimi zanurzanymi
w kałamarzach. Pomimo kleksów i pobrudzenia rąk, zabawa była wyśmienita. Następnie każdy ozdobił efektowny inicjał i zalakował pieczęcią swoją pracę. Zajęcia oprócz tego, że poświęcone były sztuce pięknego pisania, to uczyły również samodyscypliny, opanowania, cierpliwości i skupienia.
Pizza za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i 100 % frekwencję
Dyskoteka karnawałowa
Teatr Edukacyjny
„Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka”
W ramach realizowanego w naszej klasie na godzinie wychowawczej programu profilaktycznego pt.: „Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka” wykonywaliśmy wiele ciekawych projektów np. stworzenie „Mojej skrzyni skarbów” z pudełka po herbacie, rysowanie krasnoludka Nieśmiałka, czy też wykonanie plakatów przeciwko uzależnieniom. Po cyklu przeprowadzonych zajęć uświadomiliśmy sobie, do czego może prowadzić długotrwałe używanie środków psychoaktywnych. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób zdrowo, ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas.
ANDRZEJKI KLASOWE
Andrzejki to czas wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Są one dziś rozpowszechnione w całej Polsce i stanowią doskonały pretekst do zabawy. Wiele osób uważa, że wprawdzie to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza. I my dla podtrzymania tradycji andrzejkowych postanowiliśmy przypomnieć kilka wróżb. Wśród nich znalazło się tradycyjne serce, a także obierzyna z jabłek, wyciąganie losów, ciasteczka z wróżbą. Imprezę umilił słodki poczęstunek.
Szlakiem przemyskich pomników
Dnia 22.11.2017 r. uczniowie kl. IV b udali się szlakiem przemyskich pomników. Lekcja odbyła się w ramach projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa. Celem było zdobycie wiedzy o własnej miejscowości,
a także zachęcenie do korzystania z przewodników turystycznych. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie ruszyli ulicami naszego miasta, by poznać m.in. historię herbu Przemyśla, który jest jednym z najstarszych polskich herbów miejskich. Opiekunami były panie: Jolanta Kawalec i Aneta Pomianek-Zwierkowska.
Niezwykła lekcja kleksografii
Dziś uczniowie klasy IV B mogli poczuć się jak bohaterowie książki „Akademia pana Kleksa” i wzięli udział w niecodziennej lekcji – lekcji kleksografii. Wykonywanie własnych kleksów sprawiało wiele radości i satysfakcji z możliwości odkrywania różnych ciekawych, niejednokrotnie zaskakujących kształtów. Ta lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci.