Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Historia Igrzysk olimpijskich

Historia Igrzysk olimpijskich

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie w dniach 15-19 listopada br. poznawali historię Igrzysk olimpijskich. Oglądali prezentacje poświęcone starożytnym i współczesnym igrzyskom. Poznawali symbole igrzysk: hymn olimpijski, ogień olimpijski, przyrzeczenia olimpijskie, motto igrzysk w języku łacińskim Citius-Altius-Fortius (szybciej, wyżej, silniej), znaki graficzne i symbole plastyczne, takie jak pięć splecionych ze sobą kół olimpijskich, flaga olimpijska, maskotka olimpijska. Uczniowie rozmawiali też na temat swoich ulubionych dyscyplin sportowych, które następnie rysowali na kartonach razem z kołami olimpijskimi symbolizującymi poszczególne kontynenty. Poznali też znaczenie zasady fair play, która powinna obowiązywać w sporcie i w życiu codziennym każdego człowieka.