Home » Aktualności » Wspomnienie o Henryku Jaskule

Wspomnienie o Henryku Jaskule

14 maja 2020 r. zmarł Henryk Jaskuła – wybitny żeglarz, który jako pierwszy Polak, a trzeci człowiek na świecie samotnie opłynął Świat na jachcie – Dar Przemyśla. Rejs trwał 344 dni. Trasa prowadziła z Gdyni, wokół Przylądka Dobrej Nadziei na południe od Australii i Nowej Zelandii, wokół Przylądka Horn z powrotem do Gdyni. Rejs rozpoczął się 12 czerwca 1979, a zakończył 20 maja 1980.
W piątek 19 maja 2023 r odbędą się uroczystości pogrzebowe. Ponieważ jest to postać wybitna dlatego została przybliżona uczniom na zajęciach w świetlicy. Uczniowie poznali historię Pana Jaskuły, a następnie rysowali Dar Przemyśla lub projektowali własny jacht lub żaglowiec. W trakcie rysowania towarzyszyły uczniom szanty. Na zajęcia wykorzystano też mapę i globus do prezentacji trasy. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Pani Małgorzata Banicka.