Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Zajęcia przyrodnicze

Zajęcia przyrodnicze

20 grudnia br. odbyły się kolejne zajęcia przyrodnicze prowadzone przez Panią Małgorzatę Tarczyńską Góra – pracownika Parków Krajobrazowych Pogórza Przemyskiego. W zajęciach brali udział uczniowie klasy 2a oraz grupa uczniów ze świetlicy. Tematem spotkania było: „Jak możemy pomóc zwierzętom w zimie? Jak bezpiecznie (prawidłowo) dokarmiać ptaki i jaką choinkę wybrać na Święta Bożego Narodzenia?”. W trakcie zajęć uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się zwierzętom zimującym w naszym kraju dzięki slajdom i krótkim filmikom.
Pani Małgorzata Tarczyńska Góra poruszyła też temat świątecznych choinek czy lepiej kupować sztuczną, czy naturalną oraz w jaki sposób zabezpieczyć naturalne drzewko.

Na zakończenie spotkania odbył się krótki konkurs podsumowujący zdobyte wiadomości. Najaktywniejsi otrzymali pamiątkowe albumy i publikacje. Spotkanie przygotowała Pani Gosia Banicka.