Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Podróż do Estonii

Klub Młodego Europejczyka – Podróż do Estonii

W dniu 11 stycznia 2022 roku dzieci ze świetlicy wraz z Panią Nadzieją wybrały się w poświąteczną podróż po Europie. Tym razem dotarliśmy do Estonii – do jednego z nadbałtyckich państw. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną oraz film edukacyjny, z której dowiedzieli się ciekawych informacji o tym kraju, m.in.: gdzie leży na mapie Europy, z jakimi państwami graniczy, jakimi językami posługują się Estończycy (dzieci starały się zapamiętać jak najwięcej zwrotów w języku estońskim); jak wygląda flaga Estonii oraz jak brzmi narodowy hymn państwa. Dodatkowo poznali stolicę Estonii, estońskie zwyczaje i tradycje oraz różne ciekawostki. W celu podsumowania wyprawy dzieci wykazały się kreatywnością i narysowały swoje skojarzenia związane z Estonią (edukacja, kultura, sport, itp.)

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie