Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Podróż do Hiszpanii

Klub Młodego Europejczyka – Podróż do Hiszpanii

W jeden z listopadowych poniedziałków dzieci ze świetlicy wraz z Panią Nadzieją wybrały się w kolejną podróż po krajach europejskich. Tym razem celem wyprawy była Hiszpania – kraj corridy i flamenco. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli filmik edukacyjny i prezentacji multimedialną, z których dowiedzieli się gdzie leży Hiszpania na mapie Europy, z jakimi państwami graniczy, jak wygląda flaga i godło tego kraju, zaznajomili się z hiszpańskimi tradycjami i zwyczajami (La Tomatina, corrida, flamenco, tapas, itd.); poznali sławne i znane osoby związane z państwem, posłuchali hymnu narodowego Hiszpanii oraz kilka podstawowych słów po hiszpańsku. Na zakończenie zajęć dzieci wykazały się kreatywnością i narysowały swoje skojarzenia związane z Hiszpanią. Nie możemy doczekać się kolejnej podróży!