Home » Aktualności » Wycieczka na Fort XVI na Zniesieniu i Górę Trzech Krzyży

Wycieczka na Fort XVI na Zniesieniu i Górę Trzech Krzyży

Dnia 24 maja grupa uczniów ze świetlicy w ramach zajęć  udała się pod opieką Pani Małgorzaty Banickiej na pieszą wycieczkę na fort XVI na Zniesieniu i Górę Trzech Krzyży. Droga  prowadziła przez park, gdzie uczniowie rozpoznawali rośliny i zbierali informacje o różnorodności biologicznej. Szukali też oznakowania szlaków pieszych  i spacerowych oraz uczyli się je rozpoznawać  w  terenie. W drodze na fort mogli podziwiać piękno podkarpackiej przyrody i geograficzne położenie. Na Zniesieniu zanurzyli się w historię fortyfikacji z czasów I wojny światowej i spotkali się w oko-oko  z bocianem, który przechadzał się dostojnie po łące obok fortu. W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się na chwile na Górze Trzech Krzyży skąd również rozciąga się przepiękna panorama Ziemi Przemyskiej.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie