Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci

W świetlicy szkolnej szczególną wagę przykłada się do bezpieczeństwa dzieci w sieci. Cały poprzedni tydzień: 01.02.-05.02.2021 roku nauczyciele świetlicy prowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Dzieci dowiedziały się jakie są zalety korzystania z Internetu, ale również jakie zagrożenia mogą czyhać w sieci. Nauczyciele podali uczniom zasady i wskazówki, które należy przestrzegać korzystając z Internetu (np.: nie wolno nikomu podawać swoich danych czy rozmawiać z nieznajomymi). Dzieci usłyszały również o netykiecie, czyli zbiorze zasad dotyczących dobrego i kulturalnego zachowania w sieci (np.: nie wolno obrażać innych ludzi czy używać wulgaryzmów). Na koniec obejrzały prezentację oraz film o bezpieczeństwie w Internecie oraz jak można chronić się przed różnymi internetowymi zagrożeniami.

Uczniowie wykonali pracę plastyczną, w której kreatywnie narysowali wskazówki bezpiecznego korzystania z Internetu.