Home » Aktualności świetlicy szkolnej » Klub Młodego Europejczyka – Finlandia

Klub Młodego Europejczyka – Finlandia

29 stycznia 2021 roku dzieci ze świetlicy wraz z Panią Nadzieją wybrały się na wycieczkę do kolejnego kraju w Europie – Finlandii. Uczniowie mogli zobaczyć flagę tego kraju i posłuchać hymnu narodowego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kilka informacji o Finlandii, m.in. gdzie leży, z jakimi krajami graniczy, jakim językiem posługują się Finlandczycy (nawet same starały się powiedzieć kilka słów po fińsku), tradycje i zwyczaje kraju oraz różne ciekawostki o tym państwie. Uczniowie dowiedzieli się również, że pewną dolinę gdzieś w Finlandii zamieszkują Muminki – bohaterowie książek autorstwa fińskiej pisarki Tove Jansson. Na zakończenie podróży dzieci wysłuchały opowiadania ze świata Muminków: „Zima i czary”. Następnie wykonały pocztówkę z wycieczki do Finlandii, w której narysowały swoje skojarzenia z tym krajem.