Home » Aktualności » XX Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa

XX Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa

Dnia 21 listopada 2019 r. w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się XX Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa. Patronat nad olimpiadą objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Polski Komitet Olimpijski. Organizatorem spotkania była pani Małgorzata Banicka, nauczyciel z SP11 w Przemyślu, współorganizatorem –POSiR.

Celem olimpiady było propagowanie aktywnego wypoczynku, zachęcanie do uprawiania sportu, szerzenie idei olimpijskich, zasady fair play oraz integracja dzieci z różnych środowisk.

W tegorocznej edycji wzięło udział 13 drużyn reprezentujących świetlice przy SP 1, SP4. SP6, SP11, SP14, SP15, SP16, SP17, Niepubliczna SP Newtona, Niepubliczna SP Kamon, SP Radymno, SP Dubiecko i SP Medyka.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście;  Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pan Piotr Pilch, asystent posła Marka Rząsy pan Sebastian Jasiński, kierownik biura pana prezydenta pan Maciej Wolański, dyrektor POSiR Pani Greta Ostrowska, wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Maciej Kamiński, inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Pan Grzegorz Masłyk, inspektor Wydziału Edukacji i Sportu pan Zbigniew Rużycki .

Po emocjonującej walce

I miejsce zajęła świetlica przy SP 14 w składzie:

Milena Olędzka

Ala Olędzka

Krzysztof Pietrzak

Wiktor Milanik

II miejsce zajęła świetlica przy SP 16 w składzie:

Michalina Sowa

Weronika Kowalska

Brajan Chrunik

Kacper Olejarz

III miejsce zajęła świetlica przy Niepublicznej SP Kamon w składzie:

Nikola Głuchowicz

Maja Psiur

Mateusz Andruchewicz

Cyprian Goleniowski

Nagrody dla uczestników spotkania ufundowali: Polski Komitet Olimpijski, Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Poseł na sejm RP Pan Marek Rząsa, Prezydent Miasta Przemyśla Pan Wojciech Bakun,  Stowarzyszenie Aktywna Jedenasta, Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl.

Olimpiadę przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 11 w Przemyślu:  Pani Małgorzata Banicka, Pani Beata Kosicka-Siwak, Pani Aneta Buczak, przy współpracy Pana Andrzeja Żłobińskiego. Za oprawę muzyczną odpowiadała Pani Elżbieta Piejko. Za zespół cheerleaderek odpowiadała Pani Beata Kosicka-Siwak.