Home » Aktualności » Pierwsza Pomoc

Pierwsza Pomoc

W ostatnich tygodniach w naszej szkole, w klasach I-III odbywały się szkolenia pierwszej pomocy. Kurs odbywał się w ramach istniejącego w klasach nauczania początkowego „Klubu Wiewiórka”. Twórcami Klubu jest Polski Czerwony Krzyż, który zaprasza do współpracy szkoły i przedszkola, aby propagować zdrowy styl życia, dbanie o zdrowie i higienę oraz pomoc potrzebującym. Zajęcia prowadzone były przez ratownika medycznego i zarazem wolontariusza PCK w Przemyślu. Dzieci miały szansę zobaczyć jak wygląda sprzęt używany przez ratowników medycznych, ćwiczyły jakie informacje powinny podać dzwoniąc na numery alarmowe, oraz w jaki sposób udzielać pomocy, gdy osoba jest nieprzytomna lub gdy ma ranę otwartą. Na koniec zajęć, uczniowie otrzymali Legitymację członka Klubu Wiewiórka, oraz materiały szkoleniowe.