Home » Aktualności » Przyjmij moje zaproszenie

Przyjmij moje zaproszenie

To pomysł projektu, który zrodził się w głowach nauczycielek naszej szkoły. Zaczęło się od  połączenia języka angielskiego (p. Barbara Kijanka) z lekcją języka niemieckiego (p. Anna Pająk). Uczniowie mogli spróbować swoich sił na gruncie językowym, porównać brzmienie, jak i znaleźć podobieństwa między językami. Następnie powstały zajęcia, które połączyły lekcję języka niemieckiego z lekcją języka polskiego (p. A. Pomianek–Zwierkowska), tematem zajęć były „Zapożyczenia językowe – germanizmy”. Prezentacja została połączona z wykładem i  urozmaicona licznymi ćwiczeniami interaktywnymi. Tym razem zaproszenie przyjął pan Rafał Hamryszczak, który był gościem na lekcji języka polskiego w klasie 5 b. W związku z omawianiem lektury „Chłopcy z Placu Broni” pan Rafał przygotował dla uczniów zadania matematyczne z treścią lektury w tle. Nauczanie międzyprzedmiotowe wzbudziło wśród uczniów ogromne zainteresowanie oraz było wielkim zaskoczeniem.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie