Home » Archiwum » Rok szkolny 2018/2019 » SPOTKANIE PROJEKTU ERASMUS + NA LITWIE

SPOTKANIE PROJEKTU ERASMUS + NA LITWIE

W ostatnim tygodniu maja nauczycielki panie Jolanta Kawalec, Ewa Prajzner, Aneta Buczak i koordynator projektu pani Małgorzata Łupicka oraz uczennice Małgorzata Partyka, Emilia Nazar, Zuzanna Ajzenbart i Agnieszka Czorniak wzięły udział w spotkaniu projektu” Drop of Water – Reflection of Cultures”.  Spotkanie w którym uczestniczyło 6 szkół  partnerskich odbyło się w gimnazjumTomoNoraus–NaruševičiauswKrokialaukis na Litwie.Uczestnicy spotkania zostali serdecznie przyjęci przez lokalną społeczność i spotkali się z merem rejonuAlytuspanem AlgirdasemVrubliauskasem. Uczniowie zamieszkali w domach swoich litewskich przyjaciół. Podczas spotkania które odbyło się pod hasłem „Woda – Sport i Zdrowie” zrealizowano szereg warsztatów, lekcji, spotkań, zawodów i wycieczek, w tym do stolicy kraju – Wilna i Regionalnego Parku  Meteliai.  Wszędzie towarzyszył uczestnikom temat wody, co było dość łatwe jako że przepięknie meandrujący Niemen nie znikał im z oczu. Poznając dobroczynne właściwości wody goście odwiedzili uzdrowiska w Birsztanas i Druskiennikach, próbowali wód mineralnych, inhalacji, kąpieli i procedur doktora Kneippa ojca hydroterapii.

Każda z grup przygotowała prezentację dotyczącą rodzimych uzdrowisk począwszy od angielskiego Bath, poprzez zachwalane przez Hipokratesa źródła w greckim Edipsos, po arabską tradycję hammanów w Andaluzji. Nasza grupa opowiedziała o Iwoniczu Zdroju, a nawiązując do sportowych i relaksacyjnych właściwości wody zaśpiewała piosenkę” Ach jak przyjemnie”. Tradycją projektu stało się przygotowywanie stoisk prezentujących kraj, miasto i szkołę. Upominki na stoisko przygotowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następne spotkanie pod hasłem „Woda i sztuka” w Anglii w październiku. Zapraszamy na bloga projektu: Drop of Water

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie