Home » Archiwum » Rok szkolny 2018/2019 » Ogólnopolska Akcja Wymiany Pocztówek

Ogólnopolska Akcja Wymiany Pocztówek

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej pod opieką pani Ani Pająk, zaangażowali się w niezwykłą akcję. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów powoli przechodzi do historii. Dla uczniów była to świetna lekcja geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju, miały możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Była to również świetna sposobność, by przybliżyć zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego adresowania i pisania kartek.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie