Home » Aktualności » Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W dniu 19 września 2023 roku w ramach działań profilaktycznych odwiedziły naszą szkołę funkcjonariuszki Komendy Miejskiej w Przemyślu sierżant sztabowy pani Alicja Tysowska – Prejzner i pani Magda Lubas.
W klasach pierwszych poruszany został problem bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Policjantki omawiały zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także drodze. Funkcjonariuszki rozmawiały  z uczniami o znaczeniu sygnalizacji świetlnej oraz znakach drogowych. Pierwszoklasistom przypomniane zostały również  numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. Uczniowie zostali obdarowani książeczkami do kolorowania  dotyczącymi bezpieczeństwa  w ruchu kolejowym – bezpieczny przejazd oraz odblaskami.
Głównym tematem prowadzonych zajęć dla uczniów klas siódmych i ósmej była odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Profilaktyk sierż. szt. Alicja Tysowska-Prejzner omówiła konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań oraz środki wychowawcze, które wobec nieletnich może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Podczas zajęć funkcjonariuszka zwróciła uwagę na zagrożenia związane z cyberprzemocą oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu, hejt i publikowanie w sieci zdjęć rówieśników bez ich zgody, a także inne czyny zabronione popełniane za pośrednictwem sieci internetowej.