Home » Aktualności » Klasa 2b na Powiatowej Olimpiadzie Sportowej

Klasa 2b na Powiatowej Olimpiadzie Sportowej

Igrzyska Radości Zdrowiem Przyszłości – pod tym hasłem 27.09.2023 roku klasa 2b wraz z nauczycielami Dorotą Rusin i Ewą Batko uczestniczyła w XX Powiatowej Olimpiadzie sportowej w Nehrybce. Impreza sportowa odbyła się pod patronatem  Starosty Przemyskiego Jana Pączka i wielu innych gości, m.in.: Pana Zbigniewa Hamielca – Wicederoktora PCEN ds.Oddziału w Przemyślu, Pana Piotra Worosza – naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji; Wójta Gminy Przemyśl – Pana Andrzeja Huk wraz z radnymi: Panią Janiną Kwiatkowską, Panem Maciejem Kamińskim – Dyrektor WORDu oraz Panem Grzegorzem Żuk – nauczycielem z zamiłowania, wieloletnim instruktorem nauki jazdy. Powiatowa Olimpiada zgromadziła również 140 uczniów z klas I-III szkół podstawowych powiatu przemyskiego i dwóch szkół miasta Przemyśla, między innymi Szkołę Podstawową nr 11 im. Henryka Jordana. Uczniowie wystartowali w 3 konkurencjach oraz w mini maratonie. Podczas zabaw sportowych świetnie się bawili, a na koniec wrócili z pucharem i medalami. Olimpiada została zorganizowana dzięki współpracy nauczycieli oraz animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta z grupy PSAPC przy Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu, do której należą także nasze nauczycielki Dorota, Ewa i Nadzieja. Uczniowie klasy 2b wzięli również udział w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas którego prezentowali swoje prace plastyczne oraz uczestniczyli w zajęciach w miasteczku rowerowym. Szkoła w Nehrybce wspaniale ugościła klasę 2b oraz nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 11 jako nowych animatorów Stowarzyszenia Celestyna Freineta.