Home » Aktualności » Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

27 marca rozpoczęły się nasze trzydniowe szkolne rekolekcje wielkopostne. Ćwiczenia duchowne, pod hasłem Wierzę w kościół Chrystusowy, rozpoczął ks. Sebastian Picur – znany młodzieży ze swojej działalności ewangelizacyjnej na TikToku i Youtube. Rozpoczął od przeczytania fragmentu Biblii o talentach a następnie w ciekawy sposób uświadomił, że każdy człowiek otrzymał od Boga jakiś specjalny i wspaniały dar, który powinien pielęgnować i pomnażać. Używając metafory taśmy zobrazował również młodym ludziom jak wygląda życie chrześcijanina – ma początek, ale nie ma końca. Nie zabrakło również pytań uczniów o jego działalność w sieci. Ksiądz Sebastian opowiadał o początkach, trudnościach jaki napotkał na tej drodze oraz udzielił  naszym uczniom kilku rad.

Kolejną częścią rekolekcji dla najmłodszych poprowadził o. Andrzej z parafii Karmelickiej.

Pierwszy dzień rekolekcji zakończyła wizyta abp Adama Szala, który również wygłosił słowo do zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Opowiedział bajkę o chłopcu, którego oskarżono o kradzież, i którego ostatnim życzeniem było zasadzenie drzewka rodzącego złoto. Ziarno musiała jednak zasadzić osoba prawa – trudno taką było znaleźć. Następnie, odniósł się do Ewangelii o kobiecie, którą miano ukamienować, a którą uchronił Jezus mówiąc do zgromadzonych: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień».

Przedstawiono również taneczno-muzyczną inscenizację walki dobra ze złem, a klasa druga odśpiewała piosenkę Pięknie żyć.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo.