Home » Aktualności » Warsztaty czytelnicze

Warsztaty czytelnicze

Czym jest plotka? Kto plotkuje? Dlaczego plotkujemy? Czy słowa mogą ranić? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie klasy 4b, którzy wzięli udział w zajęciach czytelniczych „Od słowa do słowa i plotka gotowa” zorganizowanych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Zajęcia przygotowane były w oparciu o opowiadanie Madonny pt. „Jabłka Pana Peabody’ego”. Celem zajęć było uzmysłowienie, jakie konsekwencje może mieć plotka. Symboliczne przedarcie kartek papieru na drobne strzępki i próba zebrania ich w całość uświadomiła uczniom, jak bardzo może skrzywdzić człowieka pochopna ocena jego postępowania, jak trudno odbudować nadszarpniętą reputację. Mechanizm powstawania plotki doskonale odzwierciedliła zabawa w „Głuchy telefon”.

Bierzemy udział w programie

Bierzemy udział w programie