Home » Aktualności » Warsztaty plastyczne „Twórcy są wśród nas”

Warsztaty plastyczne „Twórcy są wśród nas”

W dniach 7.06.- 09.06.2022 r. w PCEN Oddział w Przemyślu odbyły się WARSZTATY PLASTYCZNE dla młodzieży i nauczycieli pt. „Jak namalować martwą naturę ?” w ramach projektu edukacyjnego ,,Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy”. Projekt realizuje Towarzystwo Projektów Edukacyjnych w Warszawie we współpracy z PCEN Oddział w Przemyślu pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla – Pana Wojciecha Bakuna i Wójta Gminy Przemyśl – Pana Andrzeja Huka.

W warsztatach uczestniczą również dwie uczennice naszej szkoły Ola Żurawska i Wiktoria Bojko z klasy 7a.

Uczestnicy warsztatów doskonalili swoje kompetencje pod okiem znakomitego malarza prof. Roberta Bluja oraz mgr Eweliny Bluj. Uczniowie poznali tajniki pracy farbą olejną, tworzenia kompozycji, wykorzystania barw i światła. Pracy towarzyszyło wiele emocji. Rezultaty warsztatów będzie można podziwiać już we wrześniu na wystawie i w profesjonalnie wydanym katalogu.

Źródło: PCEN Przemyśl