Home » Aktualności » Erasmus Days

Erasmus Days

W dniach 15 do 17 października 2020 nasza szkoła obchodziła Dni Erasmusa – Erasmus Days. Od 2003 roku szkoła korzysta z funduszy unijnych na realizację projektów Socrates – Comenius – Erasmus. W ciągu tych lat współpracowała ze szkołami w 19 krajach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wyjeżdżali na wymiany, odbywali jobshadowing ( obserwację, poszukiwanie dobrych praktyk) lub kursy językowe i metodyczne. W Przemyślu szkoła gościła nauczycieli i uczniów dzieląc się doświadczeniem i pokazując miasto i okolicę. Chętny do współdziałania, otwarty na zmiany i innowacje zespół nauczycieli, wspierany przez dyrekcję jest i był gwarancją sukcesu projektów. Szkoła może też liczyć na pomoc rodziców. Ich entuzjazm, otwartość i chęć przyjęcia dzieci z różnych krajów, sprawia że niemal co roku szkoła staje się miejscem międzynarodowego spotkania.

W tym roku z powodu pandemii nasza szkoła musiała przedłużyć czas trwania jednego projektu i realizuje obecnie 3 projekty o łącznej wartości 107.449,00 Euro. Są to Erasmus + KA2 „ Drop of Water – Reflection of Cultures”, Erasmus + KA2 „ Climate Heroes – Let`s Save the Planet!” i Erasmus + KA1 „ Aktywna Jedenastka w Europie – Europa w Jedenastce” .

Świętując Dni Erasmusa w szkole odbyła się video konferencja z partnerami projektów oraz wystawa prac uczniów i zdjęć wykonanych na przestrzeni lat.