Home » Archiwum » Rok szkolny 2018/2019 » Jedenastka śpiewa hymn o 11:11

Jedenastka śpiewa hymn o 11:11

Dnia 9 listopada cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu – uroczystych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu dołączyliśmy do  młodych Polaków z ponad 24 tysięcy szkół i przedszkoli, którzy o godzinie 11:11 łącząc się duchowo wyśpiewali nasz hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego dając tym samym świadectwo swojego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Pamięć trudnych lat i dumę z odzyskanej niepodległości przywołał koncert  pieśni o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły i harcerzy pod kierunkiem p. Małgorzaty Jefimow oraz p. Remigiusza Łuca. Wszyscy uczniowie naszej szkoły  z okazji Narodowego Święta Niepodległości wykonali kotyliony w barwach narodowych. Wykazali się w tym uroczystym dniu wzorową postawą patriotyczną. Podkreślili w ten sposób, że 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność kilku pokoleń Polaków, to symbol wiary i zwycięstwa po 123 latach niewoli.

Pamiętamy o tym, że oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim tym, którzy za nią walczyli i polegli. Z tego też powodu uczniowie klas 4 – 6 podziękowali bohaterom walczącym podczas Powstania Warszawskiego pisząc i wysyłając do nich kartki. Akcja Wyślij Kartkę do Powstańca to również możliwość poznania i zgłębienia historii naszego kraju.