Home » Archiwum » Rok szkolny 2017/2018 » Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej – jedną z najważniejszych uroczystości wszystkich harcerzy i skautów. Tego dnia harcerze ślą życzenia i spotykają się na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten przypomina o braterstwie wszystkich skautów – czyli o przyjaźni wśród młodych. Braterstwo, służba i praca nad sobą to podstawowe wartości i zasady skautingu.  22 lutego to również rocznica urodzin założyciela skautingu gen. – Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell.

Harcerze działają również w naszej szkole. Dziś opowiadali innym uczniom czym jest skauting oraz braterstwo a na przerwie mogliśmy posłuchać harcerskich melodii. Organizatorem wydarzenia był p. Remigiusz Łuc, który sam aktywnie działa w środowisku harcerskim.