Home » Archiwum » Rok szkolny 2017/2018 » Konkurs recytacji wierszy Jana Brzechwy

Konkurs recytacji wierszy Jana Brzechwy

Dnia 29 listopada odbył się w świetlicy naszej szkoły Konkurs Recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Miał on na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie zdolności recytatorskich, przybliżenie sylwetki oraz twórczości poety. Wiersze Brzechwy bawią i uczą kolejne pokolenia od lat. Nie bez powodu bowiem jest on nazywany  profesorem serdecznego uśmiechu, poetą dziecięcej radości, czarodziejem słowa.

Pani Wicedyrektor Aneta Jabłońska uroczyście rozpoczęła konkurs podkreślając ponadczasową moc wierszy. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I-III oraz uczeń klasy VII Michał Fudali, który udzielił wskazówek młodszym kolegom i koleżankom.

Wspaniale zaprezentowali się uczestnicy konkursu, jury miało trudny orzech do zgryzienia. Tym razem jednak klasy III zdominowały jednoznacznie podium. I miejsce zajął Jakub Mrozek kl. IIIb, II miejsce zajęła Nikola Habaj kl. III a, III miejsce zajęła Hanna Bachusz kl. IIIb oraz wyróżnienia otrzymały Zofia Rossowska i Wiktoria Bojko kl. IIIa. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Konkurs przygotowały pani Małgorzata Banicka, Lucyna Babska i Anna Pająk.