Home » Archiwum » Rok szkolny 2016/2017 » WYCIECZKA DO KRAKOWA I BOCHNI

WYCIECZKA DO KRAKOWA I BOCHNI

W dniu 26 kwietnia uczniowie klasy II a i II b pod opieką wychowawczyń p .Renaty Daćko i Doroty Jamroz oraz rodziców udali się na całodniową wycieczkę do Krakowa i Bochni.  W Krakowie zafascynowały ich zwierzęta żyjące na różnych kontynentach. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowali żyrafy, małpy, pingwiny … Następnie po obiedzie, który był wspaniałą lekcją zachowania przy stole, udali się do Kopalni Soli w Bochni. W wielkim zainteresowaniem wysłuchali słów przewodników, odbyli podróż pociągiem po kopalni, zobaczyli prezentacje multimedialne. Pod ziemią uczniowie odbyli zajęcia edukacyjne „Królestwo Skarbnika”. Była to pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni. Dużą radość sprawiło dzieciom kupowanie pamiątek – praktyczna lekcja matematyki z obliczeń pieniężnych. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.