Home » Archiwum » Rok szkolny 2016/2017 » PRZEMYŚL – MOJA MAŁA OJCZYZNA – KONKURS

PRZEMYŚL – MOJA MAŁA OJCZYZNA – KONKURS

XV edycja konkursu Przemyśl moja mała Ojczyzna.

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się XV edycja konkursu historycznego Przemyśl moja mała Ojczyzna.

Konkurs odbywał się pod patronatem: Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, Posła na sejm RP Marka Rząsy i Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.

Konkurs miał na celu przybliżenie historii miasta, kształtowanie patriotyzmu, miłości do małej Ojczyzny. Był on połączony z konkursem plastycznym na wybrany przez uczniów

zabytek miasta wykonany dowolną techniką.

W bieżącym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 12 szkół z miasta Przemyśla i regionu.

Były to: SP nr1 H. Sienkiewicza,  Niepubliczna SP nr 1, SP nr 14 im. Zjednoczonej Europy, SP nr 15, SP w Grochowcach, SP im. Jana Pawła II w Krównikach, SP im. ks. Jana Twardowskiego w Hermanowicach, SP im. Jana Pawła II w Łętowni, SP w Ujkowicach,

SP w Ostrowie, SP  im. Króla Władysława Jagiełły w Medyce i drużyna gospodarzy z SP nr 11 im. Henryka Jordana.

Po emocjonujących zmaganiach

I miejsce  zajęła drużyna z SP 14 w składzie:

Gabriela Grzeszczak

Wiktoria Gudzelak

Malwina  Amarowicz

II miejsce zajęła drużyna z SP w Grochowcach w składzie:

Karolina Kopeć

Julia Jakubiec

Jakub Pyrda

III miejsce zajęła drużyna z SP w Ostrowie w składzie:

Wojciech Chuchła

Remigiusz Maciewicz

Kacper Zagulak

W konkursie plastycznym na wybrany zabytek prace oceniało jury w składzie: Pan Brunon Lemek i Pani Ewa Koniewicka.

I miejsce zajęła praca Katarzyny Dąbek z SP nr 11

II miejsce zajęła praca Julii Smortyckiej z SP nr 1

III miejsce zajęła praca Niny Cieszyńskiej z Niepublicznej SP nr 1

Nagrody dla uczestników ufundowali: Marszałek na Sejm RP Pan Marek Kuchciński, Poseł na Sejm RP Pan Marek Rząsa, Prezydent Miasta Przemyśla Pan Robert Choma, Wydział Promocji UM, Stowarzyszenie Aktywna Jedenastka, Rada Rodziców przy SP 11.

Konkurs przygotowały Panie: Małgorzata Banicka, Elżbieta Oleszek- nauczycielki z SP 11.